Hornigold REIT aktualizuje strategię rozwoju na rok 2019 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 sty 2019, 13:19

Hornigold REIT aktualizuje strategię rozwoju na rok 2019

Hornigold REIT S.A. – notowana na NewConnect spółka inwestująca w apartamenty na wynajem krótkoterminowy zaprezentowała strategię rozwoju na rok 2019. Aktualizacja strategii zakłada m.in. rozszerzenie aktualnej oferty spółki o nowe usługi oraz zakup dwóch nieruchomości zlokalizowanych w Katowicach o łącznej powierzchni użytkowej ponad 4000 m2 pod działalność z zakresu aparthoteli.

W październiku ubiegłego roku spółka Hornigold REIT opublikowała strategię, która zakładała koncentrację na działalności w branży hotelarskiej związanej m.in. z zakwaterowaniem, tworzeniem tzw. condo hoteli oraz przejęciem roli operatora apartamentów i hoteli. Obecnie zaprezentowana strategia na rok 2019 stanowi kontynuację i uszczegółowienie tych działań. Inwestycje spółki będą dokonywane w ramach zastępstwa inwestorskiego jak również na jej własny rachunek. Spółka planuje sprzedawać apartamenty w trzech liniach: LUX, FAMILY&BUSINESS, oraz TRAVEL. Do końca 2019 roku dostępnych będzie około 50 tego typu apartamentów, głównie na terenie Górnego Śląska.

Aktualizacja strategii oprócz założeń opublikowanych w zeszłym roku zakłada dodatkowo uruchomienie dwóch apart hoteli, które będą zlokalizowane w Katowicach. Ponadto spółka zamierza poszerzyć zakres prowadzonej działalności o usługi dodatkowe takie jak: śniadania, kolacje, bankiety w restauracji partnerskiej Śląska Prohibicja, a także usługi transferu z oraz na lotnisko (Pyrzowice/Balice). W 2019 roku spółka zamierza również istotnie skupić się na szeroko pojętej rozbudowie sieci dystrybucji usług i sprzedaży, w tym również pozyskanie nowych inwestorów
i potencjalnych klientów.

- Działalność spółki Hornigold REIT rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego podjęliśmy decyzję o uzupełnieniu strategii na rok 2019. W tym roku zamierzamy skupić się na inwestycjach, dzięki którym powstaną dwa apart hotele zlokalizowane w stolicy Górnego Śląska. W październiku zeszłego roku podpisaliśmy przedwstępną umowę na zakup atrakcyjnej nieruchomości w obszarze centrum miasta gdzie powstanie hotel z ponad 40 pokojami oraz 8 lokalami usługowo-biurowymi wraz z niezbędną infrastrukturą gastronomiczną. W tym miesiącu natomiast podpisaliśmy umowę przedwstępną na zakup nieruchomości w bardzo atrakcyjnej dzielnicy na obrzeżach miasta. W ramach inwestycji powstanie 6 luksusowych apartamentów przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy. – komentuje Kamil Kita, reprezentujący Zarząd Hornigold REIT S.A. oraz Śląskie Kamienice S.A.

Hornigold REIT rozpoczęła w styczniu prywatną emisję obligacji w ramach której planuje pozyskać do 10 mln zł na realizację inwestycji.

O spółce:

Hornigold REIT to spółka zajmująca się obsługą inwestycji w luksusowe apartamenty, gdzie klimat starych, ale odrestaurowanych budynków łączy się z komfortem i nowoczesnym designem wnętrz. To atrakcyjna alternatywa dla hoteli.

Celem marki Hornigold jest stworzenie sieci apartamentów w całej Polsce i w najciekawszych miejscach Europy. Na początek uwagę zarządu spółki skupiła stolica Górnego Śląska, Katowice. W planach są już jednak kolejne inwestycje w innych lokalizacjach.

Jest spółką zależną od Śląskie Kamienice S.A.

Hornigold REIT jest notowana na rynku NewConnect od maja 2011 roku. Do września 2018 r. była notowana pod nazwą Mobile Partners S.A.

Źródło: Spółka, #HRL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości