CFI Holding chce się bardziej zaangażować operacyjnie w działalność Work Service  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 lut 2019, 14:34

CFI Holding chce się bardziej zaangażować operacyjnie w działalność Work Service 

CFI Holding, który zwiększył zaangażowanie w akcjonariacie Work Service do ok. 15%, zamierza mocniej zaangażować się operacyjnie w działalność tej spółki, poinformował wiceprezes Michał Bartczak. CFI Holding nie wyklucza dalszego zwiększania zaangażowania kapitałowego w Work Service.

"Zwiększyliśmy nasze zaangażowanie w akcjonariacie Work Service do około 15% z około 12,61% ogólnej liczby głosów w spółce. Chcemy mocniej zaangażować się operacyjnie w działalność spółki. Widzimy duże szanse na ewentualną, przyszłą synergię z naszą podstawową działalnością, dlatego w najbliższej przyszłości nie wykluczamy dalszego zwiększenia naszego zaangażowania kapitałowego w Work Service" - napisał Bartczak w komentarzu. 

Wskazał, że korzystna sytuacja na rynku pracy i doskonała znajomość branży usług personalnych będą sprzyjać działalności Work Service. 

"Ta inwestycja może wspierać naszą ekspansję w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Dzięki ewentualnej bieżącej współpracy z Work Service będziemy w stanie równoważyć rosnące zapotrzebowanie na pracowników" - podkreślił Bartczak. 

Model biznesowy CFI polega na rozwoju nowoczesnej sieci obiektów hotelowych poprzez zakup i rewitalizację nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach. 

"Obecnie jako Grupa zarządzamy 14 obiektami hotelowymi w Polsce, a w planach mamy oddanie do użytku kolejnych 700 nowych pokoi hotelowych w realizowanych obecnie nieruchomościach. W najbliższych latach zamierzamy podwoić portfolio posiadanych obiektów hotelowych, jak i restauracyjnych, w tym również zlokalizowanych poza granicami Polski" - powiedział wiceprezes. 

CFI Holding zarządza grupą kapitałową, w skład której wchodzi kilkanaście spółek działających w segmencie nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, hotelarskim oraz gastronomicznym. Łączna wartość aktywów Grupy wynosi ponad 1,4 mld zł. 

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

(ISBnews) #WSE #CFI

Ostatnie wiadomości