Bee Simulator od VARSAV Game Studios zadebiutuje na PC i konsolach pod koniec roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 lut 2019, 09:02

Bee Simulator od VARSAV Game Studios zadebiutuje na PC i konsolach pod koniec roku

VARSAV Game Studios podpisało umowę z firmą Bigben Interactive z siedzibą w Lesquin Cedex, (Francja), obejmującą wydanie i marketing swojej najbardziej obiecującej produkcji – Bee Simulatora. Bigben Interactive zajmie się także globalną dystrybucją pudełkowej wersji gry. Tytuł zadebiutuje pod koniec 2019 roku jednocześnie na PC i konsolach.

- Dokładamy wszelkich starań, aby nasz flagowy tytuł – Bee Simulator spełnił oczekiwania graczy. Nasza gra ma bawić i wciągać, ale także edukować na temat zagrożeń, przed którymi stają pszczoły. Stawiamy na intrygujący tryb fabularny oraz na wspólną rozgrywkę dzieci z rodzicami lub przyjaciół w specjalnie zaprojektowanym trybie wieloosobowej gry na jednym ekranie. Cieszymy się, że pozyskaliśmy do współpracy wiarygodnego partnera, któremu powierzyliśmy m.in. ogólnoświatową dystrybucję fizycznych kopii gry. Bigben Interactive to znany wydawca tytułów AA, posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie dystrybucji gier. Dzięki jego wsparciu Bee Simulator zadebiutuje jednocześnie na PC i konsolach. Wspólnie dołożymy wszelkich starań, aby wykorzystać ogromny potencjał gry. – informuje Łukasz Rosiński, wiceprezes VARSAV Game Studios.

Na mocy zawartej umowy wydawniczej VARSAV Game Studios otrzyma od Wydawcy wynagrodzenie typu recap (po spełnieniu przez VGS ustalonych kamieni milowych) oraz w tantiemy, które będą wypłacane Spółce od każdej sprzedanej sztuki gry.

Bee Simulator to gra akcji z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, której scenariusz opiera się na życiu i codziennych zwyczajach pszczół. Tytuł dedykowany jest zarówno dla dzieci, jak również osób dorosłych. Gracz wciela się w rolę pszczoły i realizuje wszystkie powierzone jej przez naturę zadania.

- Nasz zespół obecnie szlifuje wersję beta gry, która jest już rozbudowana o nowe funkcje i mechaniki oczekiwane przez graczy m.in. podczas naszego udziału w targach. Zgodnie z zapowiedziami wprowadziliśmy także zróżnicowane poziomy trudności rozgrywki dla dzieci i dorosłych, tak by przyciągnąć do gry jak największe grono graczy. Przed nami trudny i żmudny etap portowania i certyfikacji gry na konsole. – uzupełnia Łukasz Rosiński.

Gra będzie dostępna w języku angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim i polskim, ale rozważane są także kolejne języki.

W październiku ubiegłego roku Bee Simulator otrzymała nagrodę Game Connection Europe 2018 Development Awards w kategorii Best Social Game, będąc jednocześnie jedynym studiem z Polski nominowanym do nagrody.

- Mamy nadzieję, ze Bee Simulator wydatnie przyczyni się do kształtowania świadomości marki VARSAV Game Studios jako studia wyspecjalizowanego w tworzeniu gier „z innej perspektywy”. To dość szerokie określenie naszej specjalności z jednej strony pozwala nam kreatywnie poruszać się między gatunkami i tworzyć gry typu Bee Simulator zanurzające gracza w zaniedbany świat zwierząt, z drugiej umożliwia nam poszukiwanie wyjątkowych, „innych” od wszystkiego co dostępne na rynku projektów, takich jak np. Bully Giant. – dodaje Łukasz Rosiński.

O VARSAV Game Studios:

VARSAV Game Studios koncentruje swoją działalność w obszarze produkcji gier komputerowych realizujących hasło przewodnie studia – gry z innej perspektywy. Zespół deweloperski studia tworzy obecnie trzydziestu utalentowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym w znanych, polskich studiach, takich jak CI Games, Flying Wild Hog, The Farm51 Group czy Fuero Games. Główny projekt spółki to obecnie gra Bee Simulator, czyli połączenie gry akcji z symulatorem oraz elementami edukacji. Spółka realizuje także projekty z zewnętrznymi studiami deweloperskimi, posiada także m.in. 42 proc. udziałów w warszawskim studiu Ovid Works, które w 2019 planuje debiut na rynku NewConnect oraz wydanie swojej kluczowej gry - Metamorphosis.

O Bigben Interactive:

Bigben Interactive to francuskie przedsiębiorstwo założone w 1981 roku. Spółka koncentruje swoją działalność w obszarze wydawania gier oraz produkcji akcesoriów do konsol i urządzeń mobilnych oraz sprzętu audio. Spółka jest notowana na giełdzie Euronext Paris, zatrudnia około 600 pracowników w 12 oddziałach na całym świecie. Sieć dystrybucji Bigben Interactive przekracza 100 krajów. Przychody ze sprzedaży grupy za okres czterech kwartałów 2017-2018 wyniosły 245,4 mln EUR.

Źródło: Spółka, #VAR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości