Maxcom kupi udziały w spółce produkującej nowatorskie elektryczne napędy do rowerów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 lut 2019, 08:46

Maxcom kupi udziały w spółce produkującej nowatorskie elektryczne napędy do rowerów

Maxcom podpisał term sheet w sprawie zakupu 20,1% udziałów litewskiej firmie Rubbee zajmującej się rozwojem i produkcją elektrycznych napędów do rowerów. Wartość transakcji, która ma być zawarta do 31 marca 2019 r. wyniesie 280 tys. euro.

- Konsekwentnie staramy się rozszerzać naszą gamę produktów. Obok telefonów, smartfonów i akcesoriów mamy w ofercie hulajnogi elektryczne. Elektryczne napędy do rowerów, które rozwija Rubbee będą doskonałym uzupełnieniem naszego asortymentu. Mogą być one dostępne praktycznie we wszystkich naszych kanałach sprzedaży, na rynku otwartym oraz poprzez operatorów telekomunikacyjnych – mówi Arkadiusz Wilusz, Prezes Zarządu Maxcom.– Sprzedaż rowerów elektrycznych w Europie rośnie co roku o około 20%, chcemy zająć pozycję na tym rynku w jego początkowej fazie rozwoju. Z nową ofertą wpiszemy się też w zyskujący na popularności trend proekologiczny oraz poprawę jakości powietrza. Liczymy, że dzięki elektrycznym napędom do rowerów coraz więcej osób będzie w codziennych dojazdach wybierać rower zamiast samochodu – dodaje.

Zawarcie transakcji uzależnione jest m.in. od satysfakcjonującego zakończenia procesu due diligence Rubbee. Maxcom będzie mógł udzielić Rubbee - w odrębnej umowie – wsparcia przy produkcji z wykorzystaniem struktur Maxcom International w Chinach o wartości 1,5 mln euro.

Intencją Rubbee jest aby pierwszy model napędu do rowerów trafił do sprzedaży detalicznej przed końcem 2019 r. Napęd Rubbee można podłączyć do praktycznie każdego tradycyjnego roweru zmieniając go w rower elektryczny.

W związku z inwestycją w Rubbee, Maxcom nawiązała współpracę z akceleratorem technologicznym Aktywator Innowacji będącym inwestorem pierwszej rundy finansowania Rubbee. Akcelerator wsparł Rubbee w przejściu z fazy prototypu do fazy produkcyjnej. Aktywator Innowacji posiada w swoim portfelu inwestycyjnym inne projekty technologiczne i jest jednocześnie większościowym udziałowcem funduszu inwestycyjnego Human Alfa. Human Alfa to fundusz z celowym budżetem inwestycyjnym w wysokości 21 mln zł złotych w obiecujące spółki technologiczne. Nowi wspólnicy pozostają otwarci na ewentualne przyszłe synergie biznesowe.

Litewska transakcja będzie kolejnym przejęciem Maxcom w ostatnim roku. W maju 2018 r. Maxcom został wspólnikiem spółki Comtel, dystrybutora na Polskę marek LAUSON, TREVI, G3Ferrari i Girmi, co poszerzyło asortyment giełdowej spółki o nowe kategorie elektroniki użytkowej.

O Maxcom:

Maxcom posiada ponad 17-letnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek telefonów komórkowych, stacjonarnych oraz elektroniki użytkowej m.in. krótkofalówek oraz nawigacji satelitarnych.

Grupa intensywnie rozwija brandy Maxton oraz FitGo. Pod pierwszym sprzedaje głośniki bezprzewodowe wyróżniające się pod względem jakości dźwięku, designu oraz użyteczności. FitGo to z kolei produkty dla osób aktywnych: opaski sportowe (smartband), zegarki multimedialne (smartwatch) oraz hulajnogi elektryczne.

Maxcom, jest również wyłącznym dystrybutorem smartfonów nowej technologii Meizu w Polsce.

Spółka realizuje sprzedaż poprzez zdywersyfikowane kanały dystrybucji B2B w 23 krajach Europy, w tym m.in. za pośrednictwem czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce, kilkunastu operatorów za granicą, sieci handlowych oraz wybranych dealerów
i agentów sprzedaży.

Maxcom w połowie maja 2018 r. został wspólnikiem w Grupie Comtel działającej w branży RTV i AGD. Maxcom kupił od dotychczasowych udziałowców 16 udziałów Comtel Sp. z o.o. stanowiących 32 proc. kapitału i 32 proc. głosów na Zgromadzeniu Wspólników, przystąpił również, w charakterze komandytariusza, do Comtel Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. i ma prawo do udziału w zyskach na poziomie 30 proc.

Źródło: Spółka, #MXC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości