Cherrypick Games coraz bliżej swojej pierwszej tegorocznej premiery. Crime Stories w lutym trafi do soft-launchu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lut 2019, 09:08

Cherrypick Games coraz bliżej swojej pierwszej tegorocznej premiery. Crime Stories w lutym trafi do soft-launchu

Crime Stories – gra Cherrypick Games z gatunku visual novel już w lutym trafi do fazy soft-launch. Dedykowany kobietom tytuł, pozwoli wcielić się m.in. w rolę agentów wydziału kryminalnego. Losy bohaterów i przebieg śledztwa uzależnione będą od podjętych w trakcie rozgrywki decyzji, które mogą skończyć się happy endem lub katastrofą. Jedną z głównych autorek narracji do gry jest znana pisarka Lisa Brunette.

W styczniu Crime Stories została wydana na jednym rynku w specjalnej fazie testowej Google. W lutym tytuł przejdzie kolejny etap testów, Studio sprawdzi grę w tzw. soft-launchu, uzyskane wyniki pozwolą na jeszcze dokładniejsze dopasowanie produktu do grupy docelowej.

- W najbliższych tygodniach wydamy i przetestujemy Crime Stories w Nowej Zelandii. Przy tym projekcie po raz pierwszy zastosujemy narzędzia z zakresu tzw. maszynowego uczenia do analizy zachowań graczy. Dzięki temu będziemy w stanie dokładnie sprawdzić ich zainteresowanie tytułem, jeszcze lepiej poznać naszą grupę docelową i dostosować zawartość gry do oczekiwań. Pierwsze testy Crime Stories potwierdziły nam, że odbiorcami tej gry są głównie kobiety w wieku 35+. – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

W Crime Stories, w odróżnieniu od filmów czy seriali, to gracz współtworzy scenariusz przez co jeszcze bardziej angażuje się w rozgrywkę. Od jego decyzji zależą losy bohaterów i przebieg śledztwa. Efekt mrocznych historii i przedstawionego w grze świata potęguje doskonałej jakości grafika tworzona przez światowej klasy specjalistów. - Wsłuchujemy się w oczekiwania graczek i tworzymy to co jest dla nich najbardziej interesujące. Zagadki kryminalne to jeden z najpopularniejszych tematów wśród kobiet, stąd decyzja o stworzeniu Crime Stories. W naszej grze sensacyjna intryga i tempo thrillera idą ze sobą w parze, co czyni z niej doskonałą propozycję dla miłośników visual novel, czyli książek interaktywnych z elementami gry. Gatunek ten zdobywa coraz większą popularność na świecie, a co najważniejsze, przede wszystkim wśród płci pięknej. – informuje Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Główną autorką książek do Crime Stories jest Lisa Brunette, czołowa pisarka w sektorze gier, która oprócz tradycyjnych serii książek, ma na swoim koncie także powieści z gatunku visual novel. Lisa współpracowała m.in. z Pixelberry Studios w jej popularnej grze Choices, która od wydania wygenerowała ok. 120 mln USD. Lisa Brunette jest kluczowym, ale nie jedynym autorem narracji w Crime Stories. Do współpracy Spółka pozyskała także kilku innych doświadczonych pisarzy. – Książki nad którymi pracujemy będą nawiązywały do tych, które zajmują pierwsze miejsca na liście bestsellerów np. New York Times. W grze nie zabraknie zapierających dech w piersiach kryminalnych zwrotów akcji jak i wątków romantycznych. Prace pisarskie postępują dużo szybciej niż zakładaliśmy pierwotnie. Gra ma olbrzymi potencjał, zanim trafi na rynek, zamierzamy ją maksymalnie dopracować. Wierzymy, że nasza praca zaowocuje stworzeniem hitu na miarę światowych trendów. – dodaje Marcin Kwaśnica.

Oprócz darmowych wyborów, w grze będą też dostępne płatne opcje dodatkowe, które dostarczą graczom więcej satysfakcji. W momencie globalnej premiery w Crime Stories ma być dostępnych 10-12 książek. W kolejnych miesiącach tytuł będzie rozwijany i wzbogacany o nowe rozdziały, aby jak najdłużej utrzymać zainteresowanie graczy.

O spółce:

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Beauty Spa: Stars & Stories i My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 22 mln pobrań.

Źródło: Spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości