Skarbiec TFI zaoferuje pracodawcom Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lut 2019, 12:54

Skarbiec TFI zaoferuje pracodawcom Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)

Zarząd Skarbiec TFI zdecydował o rozszerzeniu oferty produktowej o zarządzanie środkami gromadzonymi w Pracowniczych Planach Kapitałowych.

”Skarbiec TFI ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dobrowolnych rozwiązań emerytalnych. Jako pierwsi w Polsce w roku 1999 wdrożyliśmy je w formie Pracowniczych Programów Emerytalnych. Nasze fundusze mogą się pochwalić dobrymi i powtarzalnymi wynikami, co potwierdza wysoką skuteczność zastosowanych strategii rynkowych. Wszechstronność i odpowiedzialne podejście do biznesu inwestycyjnego zostało potwierdzone licznymi wyróżnieniami zdobytymi w ostatnim czasie: Gazeta Parkiet uznała Skarbiec najlepszym TFI w 2017 roku, a Rzeczpospolita drugim najlepszym TFI w latach 2017 i 2018.

Z pewnością ważnym atutem Skarbiec TFI jest jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów inwestycyjnych. Jesteśmy gotowi do oferowania najlepszych grupowych rozwiązań emerytalnych dla Pracodawców i Pracowników.” – mówi Anna Milewska, p.o. prezesa Skarbiec TFI.

Grupowe produkty emerytalne to rozwiązania, do których Skarbiec TFI przykłada dużą wagę. Za rozwój tej grupy produktów w Skarbiec TFI odpowiada zespół pod kierownictwem Agnieszki Łukawskiej, posiadającej ponad 20-letnie doświadczenie we wszystkich fazach tworzenia programów emerytalnych - począwszy od etapu koncepcji, przez wdrożenie, aż po ich bieżące utrzymywanie. Agnieszka Łukawska w trakcie swojej kariery zawodowej była odpowiedzialna za wdrożenie i rejestrację Pracowniczych Programów Emerytalnych dla ponad 60 pracodawców. Zdobyte w tym czasie doświadczenie w tworzeniu i administrowaniu grupowymi produktami emerytalnymi czynią z niej jednego z wiodących w Polsce ekspertów w tej dziedzinie, a firmom, które zdecydują się na tworzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych we współpracy ze Skarbiec TFI, gwarantuje najwyższy poziom obsługi.

„Chcemy być partnerem pierwszego wyboru, który zapewni pracodawcy indywidualne podejście, pozwalające wdrożyć PPK w zgodzie z jego kulturą organizacyjną, w sposób przyjazny dla pracowników. Jestem przekonana, że PPK, mimo iż stanowi dla pracodawcy dodatkowy koszt (to pracodawca finansuje wpłaty podstawowe a także pośrednio przez Fundusz Pracy, wpłatę powitalną i dopłaty roczne) - może służyć budowaniu lepszych relacji z zatrudnionymi.

W interesie pracodawcy jest więc, by proces ten jak najlepiej wdrożyć i zakomunikować. Nie bez znaczenia jest też fakt, że środki te powinny być jak najlepiej zainwestowane. Jestem przekonana, że PPK ze Skarbiec TFI sprosta tym wymogom”- deklaruje Agnieszka Łukawska, dyrektor ds. programów emerytalnych.

Na potrzeby PPK konieczne jest uruchomienie nowej kategorii rozwiązań inwestycyjnych, jaką są Fundusze Zdefiniowanej Daty (FZD). To rozwiązanie inwestycyjne wymagające od zespołów zarządzających wyjątkowych kompetencji, ze względu na konieczność inwestowania na różnych rynkach, zarówno w Polsce jak i za granicą, różne klasy aktywów. Skarbiec TFI posiada mocny i skuteczny zespół, który z pewnością sprosta wyzwaniom rynkowym, jak i oczekiwaniom inwestorów. „Wiele firm tworzących PPK, do zarządzania funduszami zdefiniowanej daty, będzie wykorzystywać rozwiązania pasywne. Nasza filozofia inwestycyjna jest inna. Uważamy, że aktywne zarządzanie, polegające na selekcji poszczególnych akcji, czy obligacji, może przynieść lepsze wyniki uczestnikom funduszu. Jest jeden warunek, mianowicie doświadczony zespół, który posiada kompetencje do znajdowania atrakcyjnych inwestycji na różnych rynkach. I my, jako Skarbiec, te kompetencje posiadamy.” – podkreśla Jacek Janiuk, członek zarządu Skarbiec TFI.

W zakresie rynków obligacyjnych mocnym punktem zespołu Skarbiec TFI jest Grzegorz Zatryb, dyrektor inwestycyjny ds. produktów dłużnych i alternatywnych, zarządzający funduszami w Skarbiec TFI – nagrodzony Złotym Portfelem za wynik osiągnięty w 2017 roku oraz Kamil Sobolewski, który latach 2009-2016 w Nationale-Nederlanden PTE SA zarządzał jednym z największych portfeli dłużnych. W zakresie akcji polskich są to: Michał Stalmach - uznany przez Gazetę Parkiet najbardziej obiecującym zarządzającym młodego pokolenia oraz Jakub Menc. Obaj skutecznie zarządzają funduszami akcji polskich oferowanych w Skarbiec TFI. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów odpowiedzialnych za rynek akcji zagranicznych: Michał Cichosz, między innymi zdobywca w 2013 roku Alfy za wyniki funduszu Skarbiec Spółek Wzrostowych i Tomasz Piotrowski, który w 2014 otrzymał od Parkietu Złoty Portfel za wyniki Skarbiec III Filar oraz Bartosz Szymański - posiadacz Złotego Portfela w 2018 roku, przyznawanego przez Gazetę Parkiet za wyniki z funduszu Skarbiec Spółek Wzrostowych, a także Paulina Brandstatter.

„Jestem głęboko przekonany, że doświadczenie Agnieszki Łukawskiej w połączeniu z kompetencjami naszych zarządzających zapewni uczestnikom PPK w Skarbcu ponadprzeciętne wyniki inwestycyjne i obsługę programu na najwyższym poziomie.” – dodaje Jacek Janiuk, członek zarządu Skarbiec TFI.

O spółce:

Skarbiec TFI S.A. powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce. Skarbiec jest jednym z największych towarzystw, niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce. Skarbiec TFI jest pionierem we wprowadzaniu na rynek wielu obecnie powszechnie stosowanych rozwiązań produktowych, takich jak fundusze parasolowe, fundusze inwestycyjne zamknięte, czy fundusze rynku pieniężnego.

Towarzystwo było wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami, w tym za innowacyjność oraz rentowność zarządzanych funduszy. W 2018 i 2017 roku Skarbiec TFI SA zostało wybranym drugim najlepszym TFI w Polsce według gazety Rzeczpospolita. W roku 2018 nagrodzone za najlepsze TFI 2017 (Parkiet – Byki i Niedźwiedzie) oraz nagrody Złote Portfele dla dwóch funduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI.

Źródło: Spółka, #PPK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości