Hitachi Capital Polska podnosi cenę w wezwaniu na Prime Car Management do 22,25 zł za akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 lut 2019, 11:31

Hitachi Capital Polska podnosi cenę w wezwaniu na Prime Car Management do 22,25 zł za akcję

Warszawa, 21 lutego 2019 roku – Hitachi Capital Polska, wiodący dostawca kompleksowych usług leasingowych, podwyższył cenę w wezwaniu na akcje Prime Car Management do 22,25 zł za akcję z 18,05 zł. Inwestorzy mogą składać zapisy do sprzedaży akcji PCM w wezwaniu ogłoszonym przez Hitachi Capital Polska do 22 lutego br.

W ramach wezwania trwającego do 22 lutego br., Hitachi Capital Polska chce nabyć 100 proc. akcji Prime Car Management i wycofać spółkę z Giełdy Papierów Wartościowych. Przewidywanym dniem zawarcia transakcji na GPW jest 27 lutego br., a dniem rozliczenia transakcji przez KDPW jest 4 marca br.

6 lutego br. Hitachi Capital Polska otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie Prime Car Management. Uzyskanie pozwolenia regulatora było jednym z głównych warunków wezwania i jest ważnym krokiem w kierunku zawarcia transakcji.

Rolę wyłącznego doradcy finansowego oraz pośredniczącego w wezwaniu ogłoszonym przez Hitachi Capital Polska pełni Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie. W skład konsorcjum przyjmującego zapisy od inwestorów detalicznych wchodzi również Dom Maklerski mBanku S.A. i Dom Maklerski BOŚ S.A.

Źródło: Spółka, #PCM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości