PrimeBit Games podpisał umowę ze studiem Acram na porting gier | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 lut 2019, 14:52

PrimeBit Games podpisał umowę ze studiem Acram na porting gier

PrimeBit Games, notowany na NewConnect developer gier, podpisał umowę ramową na przeniesienie tytułów spółki Acram na platformę Nintendo Switch. W ramach współpracy producent zajmie się portingiem dwóch już wydanych gier oraz kolejnej, jeszcze nie ogłoszonej. Po realizacji tych projektów partnerzy przewidują długoterminową współpracę.

- Widzimy ogromny potencjał w platformie Nintendo Switch, w styczniu wydaliśmy na nią nasz największy tytuł, Magic Nations - jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu sprzedaży jaką osiągnęliśmy. Japońskie konsole podbiły serca graczy jednak liczba produkcji dostępnych w sklepie jest jeszcze niewystraczająca, chcemy uzupełniać tę lukę. Posiadamy zespół specjalizujący się w portowaniu gier na tę platformę, dlatego zdecydowaliśmy by rozwijać ten obszar w naszym studiu i świadczyć usługi również dla innych producentów. – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games

Spółka Acram została założona w 2005 roku, a od 2014 prowadzi działalność pod marką Acram Digital. Jest ekspertem w przenoszeniu gier planszowych do świata cyfrowego, dotychczas wydane tytuły dostępne są na PC, konsole oraz platformy mobilne. Do tej pory Acram zrealizował trzy projekty, Istanbul: Digital Edition, Eight-Minute Empire I Steam: Rails to Riches. W planach ma kolejne produkcje, również własne.

- Podobnie jak większość studiów gamingowych, upatrujemy w platformie Nintendo Switch duże możliwości. Liczymy, że dzięki wydaniu swoich tytułów na konsole zdobędziemy większe grono fanów gier, w których się specjalizujemy i zwiększymy ich sprzedaż. Cieszymy się z nawiązania współpracy z doświadczonym partnerem, chcielibyśmy utrzymać długoterminową relację z PrimeBit Games i realizować wspólnie nasze kolejne projekty. – komentuje Grzegorz Kubas, prezes Acram

W lutym PrimeBit Games poinformował o intensyfikacji działań w obszarze portingu gier, wszystkie tytuły dostępne w portfolio spółki zostaną przeniesione na Nintendo Switch. Pierwsza z nich, Magic Nations, zadebiutowała w styczniu br. i została bardzo dobrze przyjęta przez graczy.

Przenośna konsola Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się platforma do gier wideo aktualnej generacji. Od dnia swojej premiery (3 marca 2017 r.) do listopada 2018 roku sprzedała się na świecie w liczbie 23 mln egzemplarzy. Zgodnie z przewidywaniami analityków, w 2019 roku Switcha nabędzie ponad 17 mln osób.

O spółce:

PrimeBit Games S.A. to notowany na NewConnect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest multiplatformowa gra karciana, Magic Nations.

Spółka jest twórcą własnej platformy typu kickstarter, za pośrednictwem której deweloperzy gier mogą przeprowadzać zbiórki pieniędzy na sfinansowania swoich projektów, których wydawcą w przyszłości będzie PrimeBit Games.

Źródło: Spółka, #PBT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości