DataWalk zadebiutował na Głównym Rynku GPW i zaprasza na Dzień Inwestora 14 marca | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 lut 2019, 13:10

DataWalk zadebiutował na Głównym Rynku GPW i zaprasza na Dzień Inwestora 14 marca

DataWalk, podmiot technologiczny, który za cel obrał zbudowanie pierwszego w Polsce globalnego lidera w sektorze Enterprise IT, zadebiutował na rynku podstawowym GPW. W ramach zakończonej oferty publicznej Spółka pozyskała ponad 10 mln zł. Od 2012 r. akcje spółki były notowane na NewConnect gdzie ich wartość wzrosła od debiutu o blisko 1000 proc.

- Przeniesienie notowań na GPW to ważny krok dla DataWalk potwierdzający dojrzałość organizacji. W ramach przeprowadzonej emisji pozyskaliśmy istotnych nowych akcjonariuszy, a obecność na głównym parkiecie warszawskiej giełdy to także szansa na zwrócenie uwagi kolejnych inwestorów krajowych i zagranicznych poszukujących ekspozycji na niereprezentowany dotychczas na GPW segment gotowego (off-the-shelf ) oprogramowania klasy Enterprise IT – mówi Sergiusz Borysławski, Członek Zarządu DataWalk. – Zainteresowanie ofertą w ekstremalnie trudnym czasie dla rynku kapitałowego w Polsce, potwierdza zrozumienie przez inwestorów konsekwentnie realizowanej strategii spółki, wartości autorskiego produktu w kontekście potencjału rynku oraz unikalnych kompetencji ludzi tworzących DataWalk. Te zalety spółki będzie można poznać w siedzibie DataWalk w trakcie Dnia Inwestora organizowanego 14 marca 2019 roku we Wrocławiu.

DataWalk konsekwentnie realizuje strategię, a pozyskane z oferty środki pozwolą na osiągnięcie planowanych w najbliższym okresie rezultatów. Sprawdzony w Dolinie Krzemowej model biznesowy (vendor produktu) umożliwia DataWalk oferowanie licencji na produkt i efektywne skalowanie międzynarodowe. DataWalk dzięki opatentowanym przewagom technologicznym pokonuje bariery klasycznych rozwiązań analitycznych i nieefektywność rynku w warunkach lawinowego przyrostu cyfrowych danych w środowisku dużych instytucji oraz rosnących potrzeb rozumienia tychże danych w kontekście ich wzajemnych relacji i połączeń.

14 marca 2019 r. Dzień Inwestora DataWalk

Już 14 marca 2019 r. we Wrocławiu DataWalk organizuje dzień inwestora. W jego trakcie będzie można zobaczyć, jak wyglądają prace nad technologią IT i jak działa platforma analityczna DataWalk. Więcej informacji i zapisy pod adresem: https://datawalk.pl/dni-otwarte-2019/

Analitycy DM BOŚ: Na GPW wciąż brakuje spółek takich jak DataWalk

Zdaniem analityków Domu Maklerskiego BOŚ - Sobiesława Pająka i Tomasza Rodaka:

Poza dojrzałym (i dość wolno rosnącym) segmentem ERP (Enterprise Resource Planning) na GPW brakuje spółek dających ekspozycję na segment gotowego (off-the-shelf ) oprogramowania klasy Enterprise IT (nie wspominając już o Big Data), którą oferuje DataWalk. 

Należy zwrócić uwagę, że praktycznie wszyscy najwięksi amerykańscy inwestorzy private equity zainwestowali w wiele spółek działających nie tylko w szerokim obszarze Enterprise Software, ale również w jego węższym segmencie „analityki danych” (np. Sequoia Capital oraz Lightspeed Ventures inwestują w kilkadziesiąt spółek z sektora Big Data w ramach obszaru Enterprise IT). 

Znaczna liczba ekspozycji oznacza niepewność inwestorów co do tego, która spółka osiągnie największy sukces, lecz z drugiej strony, jednoznacznie sygnalizuje, że ekspozycja na oprogramowanie Big Data Enterprise stanowi szansę rynkową, której niepodjęcia można gorzko żałować. Innymi słowy, oznacza to, że jedni z prawdopodobnie najbardziej skutecznych na świecie inwestorów postrzegają brak ekspozycji na segment oprogramowania Big Data Enterprise jako strategię bardziej ryzykowną niż znaczną ekspozycję na ten segment.

Do obrotu na rynku regulowanym zostało dopuszczonych 2.955.500 akcji serii B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, oraz 457 548 PDA serii M z ostatniej emisji.

DataWalk (dawniej PiLab) to nowy wymiar polskiego IT, podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka jest notowana na NewConnect od 2012 r.

Źródło: Spółka, #DAT

Ostatnie wiadomości