Dino Polska i Play zastąpią Energę i Eurocash w indeksie WIG20 po sesji 15 marca | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 mar 2019, 08:54

Dino Polska i Play zastąpią Energę i Eurocash w indeksie WIG20 po sesji 15 marca

W związku z rewizją roczną portfeli indeksów Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, po sesji 15 marca 2019 r. w portfelach indeksów WIG20 oraz WIG20TR pojawią się Dino Polska i Play, zaś opuszczą je Energa i Eurocash, podała giełda.

"W indeksie mWIG40 oraz mWIG40TR będą miały miejsce następujące zmiany:

• nowe spółki: Energa, Eurocash, Ten Square Games, Vistula;

• spółki opuszczające indeks: Dino Polska, Pfleiderer Group, Play, Sanok Rubber Company.

W indeksie sWIG80 oraz sWIG80TR będą miały miejsce następujące zmiany:

• nowe spółki: Cognor, Capital Park, Instal Kraków, Zakłady Mięsne Henryk Kania, Pfleiderer Group, R22, Sanok Rubber Company, Work Service;

• spółki opuszczające indeks: Ailleron, Arctic Paper, Mirbud, OncoArendi Therapeutics, Serinus, Ten Square Games, Vistula, X-Trade Brokers, podano w komunikacie.

Portfele indeksów WIG30 oraz WIG30TR pozostaną bez zmian.

"Udział spółki PKOBP w indeksach WIG20 i WIG20TR został ograniczony do 15%, natomiast udziały spółek PKNORLEN, PKOBP i PZU w indeksach WIG30 i WIG30TR oraz udział spółki INGBSK w indeksach mWIG40 oraz mWIG40TR zostały ograniczone do 10%" - czytamy dalej.

Ranking indeksów został sporządzony po sesji 15 lutego 2019 r. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu, zaś wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 12 lutego 2019 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie.

(ISBnews), #DNP, #PLY

Ostatnie wiadomości