PCM: Cena w wezwaniu Pollen Street Capital odpowiada wartości godziwej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 mar 2019, 12:26

PCM: Cena w wezwaniu Pollen Street Capital odpowiada wartości godziwej

Zarząd Prime Car Management (PCM) uważa cenę w wezwaniu Pollen Street Capital za odpowiadającą wartości godziwej spółki, podał PCM.

"W ocenie zarządu spółki, mając na uwadze [dokonane analizy], oraz biorąc pod uwagę aktywny udział wzywających uczestniczących w ogłoszonych do tej pory wezwaniach do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki pod kątem proponowanej przez nich ceny w wezwaniach oraz podniesienie ceny akcji w komunikacie, zaproponowana cena akcji odzwierciedla wartość godziwą spółki" - czytamy w stanowisku.

PCM ocenił też wezwanie jako zgodne z interesem spółki i potencjalnie pozytywnie wpływające na realizację jej strategii.

20 lutego br. PSC III, LP - fundusz zarządzany przez Pollen Street Capital Limited - ogłosił wezwanie na 100% akcji Prime Car Management (PCM) po cenie 20 zł za akcję. Kilka dni później fundusz zdecydował o podniesieniu ceny w wezwaniu do 23,25 zł z 20 zł.

Wcześniej wezwania na akcje PCM ogłosiły Hitachi Capital Polska oraz PKO Leasing, które w lutym poinformowały o decyzji dotyczącej nienabywania akcji spółki.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

(ISBnews), #PCM

Ostatnie wiadomości