Ciech rozpoczął przegląd opcji strategicznych, możliwe akwizycje i dezinwestycje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 mar 2019, 14:59

Ciech rozpoczął przegląd opcji strategicznych, możliwe akwizycje i dezinwestycje

Ciech rozpoczął szczegółowy przegląd opcji strategicznych w zakresie zmian w strukturze korporacyjno-organizacyjnej grupy Ciech, ze szczególnym uwzględnieniem docelowego modelu w postaci holdingu z podziałem kompetencji pomiędzy poszczególnymi obszarami biznesowymi i centralą oraz zmian w strukturze aktywów grupy, podała spółka.

"Przegląd ten nakierowany jest na realizację zasadniczego celu wynikającego ze strategii, tj. stworzenie efektywnego i w pełni zdywersyfikowanego holdingu chemicznego generującego długookresowo pozytywną wartość dla akcjonariuszy. Osiągnięciu tego celu służyć ma również budowanie wartości poprzez zmiany w portfolio aktywów i skupienie się na obszarach o kluczowym znaczeniu dla działalności Grupy Ciech" - czytamy w komunikacie.

W ramach przeglądu spółka dokona szczegółowej analizy modelu korporacyjno-organizacyjnego Grupy Ciech oraz możliwych działań służących jego optymalizacji w celu dostosowania struktury grupy do wyzwań wynikających ze strategii. Rozważane działania mogą obejmować m.in. przenoszenie poszczególnych aktywów w ramach grupy kapitałowej spółki, a także przeprowadzenie akwizycji oraz dezinwestycji wybranych aktywów. Analizy prowadzone przez spółkę będą połączone z badaniem rynku fuzji i przejęć w danych obszarach, podano także.

Przegląd w zakresie opcji zmian w strukturze aktywów będzie w pierwszej kolejności dotyczył spółek: Ciech Pianki oraz CiechTrading.

Zarząd Ciechu zastrzegł, że nie została podjęta żadna decyzja związana z wyborem określonej opcji co do konkretnych zmian w strukturze korporacyjno-organizacyjnej grupy ani w strukturze aktywów. Nie ma zatem pewności, czy i kiedy takie decyzje zostaną podjęte w przyszłości.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews), #CIE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości