Gaming Factory zadebiutuje na GPW w przyszłym roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 mar 2019, 10:49

Gaming Factory zadebiutuje na GPW w przyszłym roku

Spółka Gaming Factory, połączenie funduszu venture capital i producenta gier, zamierza wysłać spółki portfelowe na NewConnect, a sama zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w przyszłym roku.

Grupa Gaming Factory S.A. skupia się na inwestowaniu w polską branżę gier komputerowych. Wyszukuje i celuje w projekty na wczesnym lub średnim etapie rozwoju, które mają doświadczone osoby w zespole i potencjalnie ciekawe produkcje w portfolio. Następnie inwestuje kapitał i wspiera mniejsze spółki w dalszej działalności – od produkcji po wydanie gry.

Obecnie około 85 proc. akcji spółki jest w rękach trzech założycieli. Gaming Factory ma w portfelu akcje i udziały 17 spółek o łącznej wartości rzędu około 15 milionów złotych.

Naszym celem na przyszły rok jest debiut na głównym parkiecie GPW. Ten rok zamierzamy poświęcić na intensywny rozwój projektów własnych i zwiększenie przychodów z produkcji gier. Coraz więcej naszych produkcji pojawia się na Steam, a razem ze spółką zależną zamierzamy przeportować 30-40 gier na konsolę Nintendo Switch. Przygotowujemy się także do rozszerzenia działalności na konsole Sony i Microsoft – zapowiada Mateusz Adamkiewicz, Prezes Zarządu Gaming Factory

W ubiegłym roku priorytetem była rozbudowa portfela inwestycyjnego i praca ze spółkami portfelowymi, które zamierzamy systematycznie wysyłać na NewConnect. Oczywiście nie każda jest gotowa do wejścia na rynek, dlatego chcemy aby w pierwszej kolejności spółki portfelowe były samowystarczalne, czyli generowały przychody ze sprzedaży gier. Pierwszą spółką z naszego portfela, która już złożyła dokument informacyjny na GPW jest Art Games Studio. W dalszej kolejności na NewConnect wybiorą się Sonka, Red Dev Studio i Drageus Games – dodaje.

Gaming Factory nie tylko finansuje spółki portfelowe z własnej kieszeni, lecz także pomaga im zorganizować finansowanie zewnętrzne oraz wspiera je w zakresie marketingu, dostępu do wydawców i know-how. Sama też inwestuje w produkcję gier, posiłkując się firmami zewnętrznymi.

Sprzedaż gier na naszym rynku rośnie w tempie kilkunastu procent rocznie, Polska jest w tej chwili na 23 miejscu jeśli chodzi o globalną sprzedaż. Głównymi rynkami dla spółek gamingowych są jednak Stany Zjednoczone, Europa Zachodnia i Chiny, w spółkach z naszej grupy sprzedaż danej gry w Polsce zazwyczaj stanowi maksymalnie 10 proc. całości – mówi Adamkiewicz

Nie widzę zagrożenia jeśli chodzi o rozwój rynku gamingowego. Oczywiście trendy się zmieniają, gracze szybko zmieniają preferencje, a konkurencja rośnie, ale struktura naszej grupy powoduje, że jesteśmy w stanie szybko dostosować się do panujących warunków. Obecnie współfinansujemy kilkanaście produkcji na PC, z których część jest już widoczna na portalu Steam w formie trailerów. Naszym celem jest wypuszczanie 5-10 gier rocznie. Od początku naszą podstawową zasadą jest dywersyfikacja zarówno jeśli chodzi o portfel inwestycyjny, jak i produkowane gry ­– dodaje Prezes Gaming Factory.

Nad produktami Gaming Factory pracuje obecnie ponad 50 osób, w zdecydowanej większości są to zespoły zewnętrzne.

Gaming Factory nie upublicznia prognoz finansowych, ale według planów wynik za 2019 powinien być o co najmniej 20 procent lepszy, niż w poprzednim roku. Wówczas spółka wypracowała 2,7 mln zysku netto przy przychodach 4,5 mln oraz wypłaciła niemal 1,5 mln dywidendy.

O Spółce: Gaming Factory S.A. to polska spółka gamingowa, której pasją jest elektroniczna rozrywka, zaś misją wspieranie utalentowanych zespołów deweloperskich. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży firma jest w stanie nie tylko wesprzeć finansowo wybrane projekty, ale również przekazać bezcenną wiedzę z zakresu produkcji, wydawania i komercjalizacji gier komputerowych i mobilnych lub na konsole. Dzięki współpracy z Gaming Factory mniejsze spółki zyskują realną szansę na sukces swojego projektu.

Gaming Factory razem ze spółkami portfelowymi pracuje obecnie nad produkcją kilkunastu gier, które zostaną wydane w tym i przyszłym roku. Wspiera i finansuje kilkanaście zespołów programistów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Firma ma obecnie w portfelu akcje i udziały 17 spółek.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost