Studia podyplomowe w SGH: Finanse dla menadżerów - ruszyły zapisy
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 mar 2019, 17:42

Studia podyplomowe w SGH: Finanse dla menadżerów. Ruszyły zapisy

W świetle rosnącej roli finansów, rozumienie zagadnień związanych z tym obszarem przez wszystkich zarządzających w firmie, staje się kluczem do dalszego jej rozwoju oraz przetrwania. Z tego powodu Szkoła Główna Handlowa zaprasza na studia podyplomowe „Finanse dla menadżerów” - właśnie ruszyła rekrutacja na semestr jesienny 2019. Celem studiów jest przekazanie wiedzy oraz umiejętności, które pomogą słuchaczom – osobom specjalizującym się w obszarach innych niż finanse - sprawną orientację i poruszanie się w tematyce finansów oraz właściwą komunikację z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie.

Program studiów stwarza uczestnikom możliwość poznania najważniejszych i kluczowych aspektów związanych z takimi procesami w przedsiębiorstwie, jak:

  • pozyskiwanie finansowania,
  • inwestowanie,
  • zarządzanie płynnością finansową
  • czy zarządzaniem ryzykiem.

Odrębną część kursu stanowi możliwość zdobycia kompetencji w zakresie oceny kondycji ekonomiczno-finansowej samego podmiotu gospodarczego oraz jego partnerów biznesowych (odbiorców, dostawców, kooperantów).

Kierownikiem studiów jest Waldemar Rogowski, który co roku jest wybierany przez studentów jako najbardziej inspirujący wykładowca:

„Gorąco polecam Państwu studia podyplomowe „Finanse dla menedżerów”. Jest to unikalny program mający na celu przybliżenie tematyki związanej z finansami osobom specjalizującym się w innych dziedzinach. Dzięki specjalnie dobranemu zespołowi prowadzących, jak również starannie przygotowanemu programowi, po ukończeniu studiów będziecie Państwo mogli swobodnie poruszać się wśród takich zagadnień, jak: rachunkowość, zarządzanie płynnością finansową, rodzaje finansowania, inwestowanie, czy zarządzanie ryzykiem.” - przekonuje prof. nadzw. dr hab. Waldemar Rogowski

Uczestnictwo w studiach „Finanse dla menedżerów” stanowi cenną możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych reprezentantów różnorodnych specjalizacji, chcących podnieść swoje kompetencje w dziedzinie finansów. Potwierdzają to opinie uczestników:

"Proponowany program stanowi interesującą ofertę dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresu finansów. Tematyka proponowanych zajęć niewątpliwie wypełnia lukę na rynku i stanowi ciekawą propozycję dla potencjalnych słuchaczy." - rekomenduje Marcin Chlewicki, Prezes Zarządu Geovita S.A.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w studiach podyplomowych, mogą uzyskać więcej informacji na dedykowanej stronie internetowej.

Źródło: Szkoła Główna Handlowa

Ostatnie wiadomości