Technologie polskiej spółki MedApp debiutują na rynkach zagranicznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 kwi 2019, 15:23

Technologie polskiej spółki MedApp debiutują na rynkach zagranicznych

MedApp S.A. innowacyjna spółka medyczna podpisała pierwszą umowę zagraniczną z litewską spółką dystrybucyjną T Optimus. Kontrakt określa warunki dystrybucji w krajach nadbałtyckich systemu telemedycznego CarnaLife. To pierwszy krok spółki do międzynarodowej ekspansji. MedApp planuje rozszerzenie dystrybucji na kolejne kraje.

MedApp S.A., spółka notowana na NewConnect oraz litewska spółka T Optimus posiadająca szeroki wachlarz innowacyjnych produktów medycznych, podpisały umowę określającą warunki współpracy w zakresie dystrybucji systemu CarnaLife spółki MedApp, na rynku litewskim, estońskim oraz łotewskim.

Kraje bałtyckie zaliczają się do jednych z bardziej otwartych krajów na nowe technologie oraz innowacyjne rozwiązania polepszające między innymi jakość ochrony zdrowia.

Wśród krajów bałtyckich, w kontekście nowych technologii prym wiedzie Estonia. Jej nowoczesność i otwartość na innowacyjne produkty przyciąga młode talenty z zagranicy.

- To nasza pierwsza umowa na rynku zagranicznym. Wejście na rynek litewski, estoński oraz łotewski jest dla nas pierwszym krokiem do dalszej ekspansji zagranicznej, które należą do najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie pod kątem innowacyjności. Cieszy nas fakt, że nasz produkt zyskał zainteresowanie na rynkach zagranicznym. T Optimus to jedna z większych spółek posiadająca wieloletnie doświadczenie w dystrybucji sprzętu medycznego, co daje nam możliwość efektywnie skomercjalizować nasz system w krajach bałtyckich – komentuje Mateusz Kierepka, Prezes Zarządu Medapp S.A.

Liczymy, że jest to krok w przyszłość, który zaowocuje rozszerzeniem dystrybucji na inne kraje, a w szczególności kraje skandynawskie, które pod kątem rozwoju są najbardziej atrakcyjne w Europie. –dodaje Mateusz Kierepka.

Analityczny system telemedyczny Carna Life spółki MedApp aktualnie rozpoznaje ponad 20 nieprawidłowości w sygnałach EKG. Wchodzące w skład systemu moduły, zaprojektowane specjalnie na użytek pacjentów, lekarzy specjalistów i placówek medycznych, obsługiwane są przez inteligentne, chmurowe algorytmy biomedyczne. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D. MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA oraz kraje Bliskiego Wschodu.

- Telemedycyna rozwija się prężnie na rynku globalnym. Jest to rozwiązanie, które ułatwia pacjentowi dostęp do opieki medycznej, a także może zaoszczędzić czas na dojazd czy zminimalizować wizyty u lekarza. Nasz produkt niewątpliwe jest rozwiązaniem, które daje takie możliwości, a tym samym ułatwia kontakt pacjenta z lekarzem oraz w szybki sposób pozwolą zdiagnozować stan zdrowia pacjenta. – dodaje Mateusz Kierepka.

Sektor ochrony zdrowia w najbliższych latach czekają zamiany. Zakłada się, że nowe technologie zrewolucjonizują system na tym rynku. Jak wynika z raportu Deloitte, w latach 2018-2021 wydatki na ochronę zdrowia na świecie będą rosły średnio o 4,1 proc. rocznie. Natomiast głównym priorytetem dla pacjentów stała się spersonalizowana opieka medyczna, a także łatwiejsza komunikacja z lekarzem. Telemedycyna została wymieniona jako jedna z 12 innowacyjnych rozwiązań, które będą miały wpływ na ulepszenie sektora ochrony zdrowia.

O spółce MedApp:

MedApp S.A., spółka notowana na NewConnect, rozwijająca się w branży telemedycznej. MedApp oferuje unikatowe rozwiązania telemedyczne nowej generacji. Telemedycyna, oparta na technologii umożliwiającej zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjenta, jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Wystarczy wspomnieć prognozy przedstawione w raporcie mHealth Intelligence, zgodnie z którymi wartość światowego rynek mHealth (aplikacje mobilne w ochronie zdrowia) wzrośnie z 10,3 mld USD w 2016 r., do 49,1 mld USD w 2020 r.

Analityczny system telemedyczny CarnaLife: carnalife lite, carnalife system, carnalife holo, carnalife server to multiparametryczne narzędzie, przy pomocy którego pacjenci mogą rejestrować swoje badania a lekarze/specjaliści medyczni mogą je opisać. Analizę danych wspomagają inteligentne algorytmy które odpowiadają za interpretację danych i priorytetyzację badań. System Carna Life pracuje na systemach Windows 10, Android, iOS. Carna Life jest systemem modułowym, dzięki czemu nie jest wymagane instalowanie całego rozwiązania, a jedynie tych modułów do których ma być wykorzystana aplikacja. 

Źródło: Spółka, #MDA

Ostatnie wiadomości