Debiut certyfikatów strukturyzowanych na indeks WIG.GAMES | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 kwi 2019, 10:16

Debiut certyfikatów strukturyzowanych na indeks WIG.GAMES

Od 9 kwietnia tego roku po raz pierwszy w obrocie giełdowym dostępne są certyfikaty strukturyzowane, dla których instrumentem bazowym będzie skupiający producentów gier indeks WIG.GAMES. Emitentem jest austriacki Raiffeisen Centrobank (RCB).

- Niespełna miesiąc od uruchomienia WIG.GAMES mamy już pierwszego emitenta certyfikatów strukturyzowanych bazującego na tym nowym indeksie. Koncentrowaliśmy wysiłki na tym, by nowe indeksy były jak najatrakcyjniejszymi instrumentami bazowymi dla całej gamy produktów dostępnych w obrocie na GPW. Cieszymy się, że emitent RCB wychodzi naprzeciw oczekiwaniom inwestorów szukających zróżnicowanych produktów inwestycyjnych. Zarząd GPW zamierza dalej rozwijać rynek produktów strukturyzowanych, z którymi wiążemy duże nadzieje – mówi Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Do obrotu trafiły dwa certyfikaty strukturyzowane typu FAKTOR long z dźwignią 3 i 4. Raiffeisen Centrobank wprowadził do obrotu także certyfikaty bazujące na indeksie mWIG40.

- To pokazuje, że indeksy obliczane przez GPW są atrakcyjnymi instrumentami bazowymi dla różnorodnych produktów inwestycyjnych. Giełda rozwija systematycznie ten zakres swojej działalności – dodaje Izabela Olszewska.

Austriacki emitent jest największym emitentem certyfikatów strukturyzowanych na GPW.

- Obecnie na warszawskiej giełdzie notowanych jest ponad 750 certyfikatów strukturyzowanych, których emitentem jest Raiffeisen Centrobank AG (RCB). Jesteśmy dumni, że emitując nowe certyfikaty oparte o nowe instrumenty bazowe możemy odpowiadać na potrzeby inwestorów w Polsce. Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym emitentem, który stworzył produkty umożliwiające handel na nowym indeksie WIG.Games jednocześnie zapewniając płynność. Mamy nadzieje, ze certyfikaty strukturyzowane Raiffeisen Centrobank będą cieszyć się coraz większym zainteresowaniem inwestorów w Polsce dając jednocześnie możliwość odpowiedniej dywersyfikacji portfela – mówi Anna Kujawska, manager RCB na region CEE.

Na GPW notowanych jest łącznie ponad 1200 produktów strukturyzowanych. Inwestorzy mają duży wybór zróżnicowanych instrumentów bazowych: akcji, koszyków akcji, indeksów czy produktów rolnych. Ponadto produkty strukturyzowane umożliwiają wybór instrumentu bazowego zgodnego z preferowanym poziomem ryzyka inwestycyjnego, a także możliwość zarabiania na wzrostach i spadkach cen instrumentów bazowych.

O GPW: Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz określa stopy referencyjne WIBOR i WIBID. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Więcej informacji na www.gpw.pl

Źródło: Spółka, #GPW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości