Z café od dziś w portfolio PrimeBit Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 kwi 2019, 08:55

Z café od dziś w portfolio PrimeBit Games

PrimeBit Games, notowany na NewConnect deweloper gier, podpisał dziś umowę z DTP Soft na wydanie i sprzedaż gry Z café. DTP Soft sprzedał prawa do tytułu spółce PrimeBit Games w zamian za 30 proc. udziałów w przyszłych przychodach. Obecnie produkcja jest w fazie beta, po dopracowaniu tytułu spółka wyda go ponownie jeszcze w tym miesiącu. Wartość projektu szacowana jest na ok. 0,5 mln zł.

- Udało nam się pozyskać prawa do tytułu o dużym potencjale komercyjnym. Spółka, z którą nawiązaliśmy współpracę zaufała naszemu doświadczeniu i wiedzy i umożliwiła nam rozwinięcie tego projektu. Na tym etapie tytuł jest jeszcze niedopracowany, chcemy go dokładnie przeanalizować i poznać, a następnie zaktualizować i udostępnić graczom w nowej, atrakcyjnej odsłonie – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games

Z café to tytuł z gatunku gier logicznych. Użytkownicy muszą przechodzić kolejne poziomy, aby rozwinąć swoją Z-kawiarnię. Na każdym etapie udostępniona jest plansza z klockami oraz nowe zadanie, z którym trzeba się zmierzyć. Celem gracza jest przesuwanie klocków w taki sposób, by w każdej kolumnie znalazły się przynajmniej trzy w tym samym kolorze. Po zdobyciu każdego z poziomów gracz otrzymuje nagrodę w postaci nowej dekoracji w kawiarni lub kolejnej funkcjonalności.

PrimeBit Games z chwilą podpisania umowy stał się jedynym właścicielem oraz wydawcą Z café. W zamian za prawa do gry DTP Soft otrzyma 30 proc. udziałów w przychodach wygenerowanych w przyszłości przez produkt.

- Po wprowadzeniu pierwszych zmian do gry, planujemy pozyskać dodatkowe fundusze na promocję i dalszy rozwój tytułu. Chcielibyśmy wydać Z café jeszcze w kwietniu i wówczas wdrożyć działania marketingowe. Będziemy pracować również nad dostosowaniem modelu monetyzacji – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games

Nowy produkt w portfolio PrimeBit Games zostanie udostępniony w modelu Game as a Service. Oznacza to, że spółka będzie na bieżąco obsługiwać tytuł, dostarczać graczom nowe treści i wprowadzać tzw. life operations, czyli wydarzenia sezonowe. Model monetyzacji oparto przede wszystkim o mikropłatności, ale również reklamy. W kolejnym etapie spółka zaangażuje zespół, który zbada kluczowe wskaźniki w grze, a następnie dostosuje najważniejsze parametry by jeszcze lepiej trafić do graczy i zwiększyć przychody z tytułu.

O Spółce: PrimeBit Games S.A. to notowany na NewConnect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest multiplatformowa gra karciana, Magic Nations.

Spółka jest twórcą własnej platformy typu kickstarter, za pośrednictwem której deweloperzy gier mogą przeprowadzać zbiórki pieniędzy na sfinansowania swoich projektów, których wydawcą w przyszłości będzie PrimeBit Games.

Źródło: Spółka, #PBT

Ostatnie wiadomości