Fintech zamierza przeznaczyć do 3 mln zł na nowe projekty PrimeBit Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 kwi 2019, 13:22

Fintech zamierza przeznaczyć do 3 mln zł na nowe projekty PrimeBit Games

PrimeBit Games SA, rzeszowski deweloper gier, zawarł umowę z Fintech SA na projektowanie, tworzenie i rozwój gier mobilnych. W ramach współpracy partner przeznaczy środki w wysokości do 3 mln zł na wykonanie projektów dewelopera. Wspólnie spółki stworzą harmonogram realizacji gier na lata 2019 – 2021.

- To ogromny krok ku dalszemu rozwojowi studia. Systematycznie budujemy zaufanie partnerów i inwestorów wobec naszej firmy, jednocześnie umacniając jej pozycje na rynku. Wiemy, że przed nami długa droga, ale jesteśmy przekonani, że systematyczną pracą osiągniemy ogromny sukces, na który niestrudzenie pracujemy. Wsparcie Fintech pomoże nam zbudować silniejsze portfolio i trafić do jeszcze większego grona graczy - mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games SA.

PrimeBit Games we współpracy z nowym partnerem chce stworzyć i skomercjalizować kilkanaście nowych projektów. Celem jest pozyskanie i utrzymanie możliwie dużej liczby użytkowników, co ma zapewnić ciągły rozwój i ulepszanie aplikacji studia. PrimeBit Games liczy, że środki zainwestowane przez Fintech pozwolą skuteczniej konkurować na rynku ze znanymi markami.

- Zamierzamy dynamicznie działać na rynku światowym w branży gier mobilnych. Od dłuższego czasu szukaliśmy odpowiedniego partnera, który pomoże nam wdrożyć się w ten rynek. Widzimy ogromny potencjał we współpracy ze spółką PrimeBit Games, która dynamicznie się rozwija. W najbliższym czasie planujemy inwestycje w kilka obecnych i nowych gier dewelopera. Liczymy na długotrwałą współpracę – mówi Łukasz Karpiński, prezes Fintech SA.

Fintech S.A. jest spółką technologiczną, której głównym celem jest utrzymywanie i budowa oszczędnych, wydajnych i nowoczesnych środowisk informatycznych. Spółka umiejętnie łączy produkty różnych producentów w jedno kompleksowe rozwiązanie zapewniające oczekiwaną przez klienta funkcjonalność. Firmę tworzą specjaliści, posiadający doświadczenie oraz wiedzę w zakresie analizy, projektowania oraz implementacji wysokiej klasy rozwiązań zarówno sprzętowych, jak i programowych. Drugi obszar działalności spółki to inwestycje w branżę gier mobilnych, produkcja gier i wydawanie ich na całym świecie.

O Spółce: PrimeBit Games S.A. to notowany na NewConnect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest multiplatformowa gra karciana, Magic Nations.

Spółka jest twórcą własnej platformy typu kickstarter, za pośrednictwem której deweloperzy gier mogą przeprowadzać zbiórki pieniędzy na sfinansowania swoich projektów, których wydawcą w przyszłości będzie PrimeBit Games.

Źródło: Spółka, #PBT

Ostatnie wiadomości