Szacunki wyników UNIMOT S.A.: dobry I kw. 2019 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 kwi 2019, 20:02

Szacunki wyników UNIMOT S.A.: dobry I kw. 2019 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych, ma za sobą kolejny dobry kwartał. Spółka szacuje, że jednostkowe wyniki finansowe za I kw. 2019 r. są zdecydowanie lepsze niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jednostkowa EBITDA za I kw. 2019 r. powinna wynieść 19,1 mln zł, a EBITDA skorygowana 7,5 mln zł.

Wg szacunkowych jednostkowych danych finansowych, Spółka w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 r. wypracowała 841,8 mln zł przychodów, czyli o 24,3% więcej r/r. EBITDA, tj. zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacją i amortyzacją, wyniósł 19,1 mln zł. EBITDA skorygowana, czyli oczyszczona głównie o wycenę zapasu oleju napędowego, wyniosła 7,5 mln zł.

– Cieszę się, że kolejny kwartał z rzędu możemy przedstawić dobre wyniki finansowe. Te za miniony kwartał cieszą, tym bardziej, że początek roku jest w naszej branży zwyczajowo najsłabszy, co wynika bezpośrednio z sezonowości. Wysoka EBITDA jest efektem wykorzystania sprzyjającego otoczenia zewnętrznego w postaci relatywnie wysokiej premii lądowej oraz silnego popytu na oleju napędowym.. Także sytuacja w segmencie LPG oraz w biopaliwach była lepsza niż oczekiwaliśmy. Ponadto, na wyniki Spółki w I kw. 2019 r. istotny wpływ miał także przeprowadzony w drugiej połowie ubiegłego roku plan restrukturyzacyjny. – wyjaśnia Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT.

- Wciąż bardzo optymistycznie patrzymy w przyszłość. Biorąc pod uwagę to, co udało się wypracować w I kw., jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych 34 mln zł EBITDA skorygowanej w całym 2019 r. – podkreśla Adam Sikorski.

O spółce Unimot:

UNIMOT S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Firma zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak: transport, logistyka, usługi, rolnictwo, przemysł oraz odbiorców indywidualnych i hurtowych.

UNIMOT S.A. jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia AVIA International, zrzeszającego 90 firm z 14 krajów Europy, które zajmują się produktami petrochemicznymi i energetycznymi. UNIMOT ma prawo sprzedawać takie produkty na polskim rynku pod marką AVIA. Nowoczesne technologie, fachowa wiedza oraz najwyższa jakość produktów pozwalają Spółce dostosować ofertę do zmieniających się potrzeb klientów krajowych i zagranicznych.

Źródło: Spółka, #UNT

Ostatnie wiadomości