InventionMed złożył prospekt do KNF wz. zamiarem przejścia na GPW z NC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 kwi 2019, 10:01

InventionMed złożył prospekt do KNF wz. zamiarem przejścia na GPW z NC

InventionMed złożył prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z zamiarem przejścia na rynek główny GPW z NewConnect, podała spółka. Debiut na głównym rynku warszawskiej giełdy nie będzie wiązał się z emisją akcji.

"Twórca innowacyjnego symulatora o nazwie TutorDerm może być pierwszą spółką z branży VR, notowaną na GPW. Firmą interesują się nie tylko polscy inwestorzy, ale także zagraniczne fundusze inwestycyjne, takie jak Hong Kong Kam Fung Group Company Limited" - czytamy w komunikacie.

"Zmiana rynku notowań to przemyślana decyzja, która pozwoli nam na szybszy rozwój. Obecność na GPW daje nam możliwość dotarcia do szerszego grona inwestorów. Zwiększy się również nasza rozpoznawalność - liczymy, że dzięki temu łatwiej nam będzie pozyskać nowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych partnerów biznesowych" - skomentował prezes InventionMed Tomasz Kierul, cytowany w komunikacie.

TutorDerm to urządzenie stworzone na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. Innowacyjny projekt opracowany przez spółkę z Bydgoszczy wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), a także podwójnej immersji. Symulator odzwierciedla procedury i działania, jakie należy wykonać przed, w trakcie i po zabiegu dermatologicznym. Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem urządzenia i jego komercjalizacją. Przeprowadzane są także programy pilotażowe. W najbliższym czasie InventionMed planuje również poszerzenie projektu o nowe moduły, wymieniono w informacji.

Komercjalizacja pierwszego urządzenia InventionMed zaplanowana jest na koniec I kw. 2020 r., a uzyskanie progu rentowności projektu TutorDerm najpóźniej w 2021 r. Spółka planuje także osiągnięcie poziomu 30% udziału przychodów ze sprzedaży zagranicznej na koniec 2020 r., na takich rynkach jak Europa Zachodnia, Stany Zjednoczone oraz rynki azjatyckie m.in. Japonia, Chiny, Malezja, Tajwan, gdzie buduje już swoją rozpoznawalność.

"Nasza strategia biznesowa zakłada komercjalizację urządzenia TutorDerm oraz jego dalszy rozwój. Już niedługo poszerzymy projekt o kolejne moduły. W planach jest również otwarcie 'Wirtualnego szpitala'. Naszym flagowym projektem zainteresowane są zagraniczne kliniki, jak również zagraniczni inwestorzy - dodał Kierul.

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. InventionMed rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.

(ISBnews), #INM

Ostatnie wiadomości