Dr Tadeusz Wesołowski i Andrzej Kierzkowski weszli w skład Rady Nadzorczej Pure Biologics | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 maj 2019, 11:09

Dr Tadeusz Wesołowski i Andrzej Kierzkowski weszli w skład Rady Nadzorczej Pure Biologics

Skład Rady Nadzorczej Pure Biologics – firmy biofarmaceutycznej pracującej nad własnymi innowacyjnymi projektami terapeutycznymi oraz realizującej badania kontraktowe – wzmocniło dwóch doświadczonych przedsiębiorców. Dr Tadeusz Wesołowski posiada bogate doświadczenie w sektorze ochrony zdrowia – był m.in. założycielem firmy PROSPER S.A., która od 2009 r. wchodzi w skład Grupy NEUCA S.A., a także jednym z pierwszych prywatnych inwestorów w spółce Selvita S.A. Andrzej Kierzkowski jest współzałożycielem jednego z liderów rynku wydawniczego w Polsce – firmy Helion S.A. Zajmuje się finansami przedsiębiorstw, w szczególności na pierwszych etapach rozwoju.

W połowie kwietnia 2019 r. Pure Biologics poinformowała o pozyskaniu od inwestorów 10,1 mln zł brutto. Intencją spółki było aby w wyniku oferty do akcjonariatu spółki dołączyły renomowane fundusze inwestycyjne oraz by struktura akcjonariatu spełniała kryteria wymagane dla akcji notowanych na rynku głównym warszawskiej giełdy. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój innowacyjnych leków biologicznych oraz terapeutycznych wyrobów medycznych opartych o technologie aptamerowe.

Obaj członkowie Rady Nadzorczej powołani zostali na 5-letnią, wspólną kadencją członków Rady Nadzorczej, która wygasa z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia Spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2022.

Nowi członkowie Rady Nadzorczej wnoszą do spółki unikalne kompetencje. Dr Tadeusz Wesołowski posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji prywatnych inwestycji w branży nowych technologii. Od lat związany jest z sektorem ochrony zdrowia. Był założycielem firmy Prosper S.A., która po połączeniu z Torfarm S.A., od 2009 r. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej NEUCA S.A. – lidera rynku dystrybucji farmaceutycznej w Polsce. Zasiada w radach nadzorczych notowanych na GPW, m.in. Selvita S.A., w której od niemal 10-ciu lat pozostaje istotnym inwestorem. Zaangażowany jest ponadto w funduszach typu Venture Capital: Inovo oraz Experior.

Andrzej Kierzkowski jest jednym ze współzałożycieli przedsiębiorstw związanych z rynkiem wydawniczym, w tym Helion SA i helion.pl. Posiada doświadczenie w budowie startupów i M&A. Od wielu lat zajmuje się finansami przedsiębiorstw, w szczególności na pierwszych etapach rozwoju.

- Cieszę się, że zespół Pure Biologics wzmocnił się o tak doświadczonych przedsiębiorców i menedżerów. Wnoszą oni do spółki wyjątkową wiedzę, doświadczenie i kontakty. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie owocna i pomoże Pure Biologics w realizacji jej celów naukowych i komercyjnych – mówi dr Filip Jeleń, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes zarządu Pure Biologics S.A.

O Spółce:

Pure Biologics to pierwsza w Polsce firma opracowująca oryginalne leki biologiczne. W ramach segmentu badań kontraktowych oferuje m.in. usługi selekcji przeciwciał na zlecenie podmiotów zewnętrznych. Ponadto Spółka opracowuje własne testy diagnostyczne i wyroby medyczne.

Spółka realizuje własne projekty, w tym projekty rozwoju nowych leków oparte na bispecyficznych przeciwciałach znajdujących nowatorskie zastosowanie w immunoonkologii.

Pure Biologics zatrudnia obecnie ponad 60 specjalistów, z których ok. 40 proc. posiada stopień naukowy doktora. Firma ma do dyspozycji 1000 m2 laboratoriów najwyższej klasy wynajmowanych we Wrocławskim Parku Technologicznym, co gwarantuje elastyczność kosztową oraz dostęp do najwyższej klasy sprzętu laboratoryjnego bez ponoszenia istotnych nakładów finansowych.

Pure Biologics zadebiutowała na rynku NewConnect w grudniu 2018 r.

Źródło: Spółka, #PUR

Ostatnie wiadomości