VARSAV Game Studios wypracował 1,3 mln zł w I kwartale 2019 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 maj 2019, 09:03

VARSAV Game Studios wypracował 1,3 mln zł w I kwartale 2019 r.

VARSAV Game Studios, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, wypracował w I kwartale 2019 roku ponad 1,3 mln zł przychodów wobec 15,4 tys. zł rok wcześniej. W tym czasie zysk netto wyniósł 0,2 mln zł, a EBITDA 0,4 mln zł. To przełomowy kwartał w działalności spółki, która w tym czasie podpisała umowę z wydawcą Bigben Interactive SA na wydanie swojego najważniejszego tytułu – Bee Simulator.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, które udało nam się wypracować w I kwartale br. Po raz pierwszy możemy pokazać akcjonariuszom dobre, dodatnie wyniki finansowe na najważniejszych poziomach operacyjnych. Otrzymaliśmy pierwszą z szeregu płatność od wydawcy w wysokości 300 tys. euro. Kolejne wpłaty będą dokonywane zgodnie z ustalonym wspólnie harmonogramem. Ta umowa pozwoliła nam zabezpieczyć finansowo spółkę i będzie ogromnym wsparciem przy akcji marketingowej Bee Simulator co powinno w wymierny sposób przełożyć się na efekt sprzedażowy tytułu – mówi Konrad Mroczek, prezes VARSAV Game Studios

W lutym studio podpisało umowę wydawniczą z Bigben Interactive SA, który posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży. Stanowi to jeden z kamieni milowych wyznaczonych przez studio. Umowa zapewnia jednoczesne wydanie Bee Simulatora na wszystkie kluczowe platformy, czyli PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch w wersji zarówno cyfrowej jak i pudełkowej.

– Już niedługo wspólnie z wydawcą rozpoczniemy intensywne działania marketingowe, w zakresie promocji Bee Simulator. Jednym z zaplanowanych działań jest udział w targach E3 – dodaje Łukasz Rosiński, wiceprezes VARSAV Game Studios.

Na początku roku spółka prowadziła prace związane z aktualizacją strategii.

– Chcemy być postrzegani jako studio wyspecjalizowane w produkcjach, które w kreatywny sposób łączą w swoich grach akcję z elementami symulacji i edukacji. Chcemy by wszystkie nasze gry wyróżniał wspólny mianownik – niespotykana perspektywa. Koncentrujemy się na tym, by nasze tytuły były maksymalnie dopracowane, skupiamy się na segmencie gier indie premium z jakością zbliżoną do produkcji AAA – komentuje Konrad Mroczek.

W pierwszym kwartale spółka kontynuowała prace nad mechanikami oraz elementami graficznymi do gry Bee Simulator. Studio rozpoczęło współpracę z zewnętrznym partnerem w zakresie optymalizacji graficznej i portowania tytułu na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Oprócz kluczowego tytułu, VARSAV Game Studios intensywnie działa w zakresie produkcji Sweetest Dungeon oraz Bully Gigant.

O Spółce:

VARSAV Game Studios koncentruje swoją działalność w obszarze produkcji gier komputerowych realizujących hasło przewodnie studia gry z innej perspektywy. Zespół deweloperski studia tworzy obecnie trzydziestu utalentowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym w znanych, polskich studiach, takich jak CI Games, Flying Wild Hog, Fuero Games czy Techland. Główny projekt spółki to obecnie gra Bee Simulator, czyli połączenie gry akcji z symulatorem oraz elementami edukacji. Spółka realizuje także projekty z zewnętrznymi studiami deweloperskimi, jest właścicielem portalu CrowdDragons.com, wyspecjalizowanego w finansowaniu projektów z branży gier. Posiada 36 proc. udziałów w warszawskim studiu Ovid Works oraz 49 proc. w spółce Imperial Porters, wyspecjalizowanej w portowaniu gier na konsole nowej generacji.

Źródło: Spółka, #VAR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości