Kurs akcji Art Games Studio wzrósł w debiucie na NewConnect o 50 proc. do 3 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 maj 2019, 17:59

Kurs akcji Art Games Studio wzrósł w debiucie na NewConnect o 50 proc. do 3 zł

Kurs akcji Art Games Studio, producenta i dystrybutora gier na komputery stacjonarne, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 50 proc. do 3 zł.

Art Games Studio zostało założone w lipcu 2017 roku. W 2018 roku spółka odnotowała 353,4 tys. zł przychodów ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów, z których ponad 326 tys. zł stanowiła sprzedaż elementów gier zrealizowanych na potrzeby innych studiów.

Spółka wydała dotąd trzy gry, z czego dwie gry zostały przez nią wyprodukowane - gry te sprzedały się w 2018 roku (na komputery PC, przez portal Steam) w nakładach od 0,3-2,6 tys. egzemplarzy. Przychody ze sprzedaży gier Art Games Studio w ubiegłym roku wyniosły ok. 27 tys. zł.

Z emisji akcji serii C i D spółka pozyskała 1,12 mln zł, które trafiły na produkcję gier.

Art Games Studio współpracuje obecnie z 10 zespołami produkcyjnymi. Spółka pracuje nad ośmioma projektami, których jest twórcą lub współtwórcą. Najbliższe premiery zaplanowano na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2019. Wśród nich są: "Spyhack", "Unlucky7" i "The Worst Day Ever" – wszystkie na komputery stacjonarne.

(PAP Biznes), #ARG

kuc/ ana/

Ostatnie wiadomości