CI Games opublikowało Memorandum Informacyjne. Zapisy na akcje spółki ruszają 4 czerwca | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 maj 2019, 14:08

CI Games opublikowało Memorandum Informacyjne. Zapisy na akcje spółki ruszają 4 czerwca

CI Games, wydawca i producent znanych gier: Sniper Ghost Warrior i The Lords of the Fallen, chce pozyskać od inwestorów około 10 mln zł na powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych oraz rozszerzenie portfolio wydawanych gier o nowe tytuły. Spółka opublikowała dziś Memorandum informacyjne. Zapisy na akcje potrwają od 4 do 10 czerwca. Cena minimalna została ustalona na 0,90 zł, a cena maksymalna na 1,00 zł.

CI Games zamierza wyemitować do 12 mln akcji spółki w ramach kapitału docelowego, w celu pozyskania finansowania na przyspieszenie rozwoju Grupy.

- Dzięki pozyskaniu środków finansowych chcemy przyśpieszyć rozwój Grupy i zwiększyć skalę naszej działalności. Część środków przeznaczymy na rozwój warszawskiego studia, który będzie prowadzić prace produkcyjne związane z serią Sniper Ghost Warrior oraz sequelem Lords of the Fallen. Jednocześnie chcemy poszerzyć portfolio wydawnicze o kolejne tytuły. Obecnie prowadzimy obiecujące rozmowy dotyczące kilku gier, których premiera planowana jest na lata 2020-2021. – informuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Ustalenie ceny emisyjnej akcji CI Games, w oparciu o wszystkie zapisy na akcje oraz przydział akcji CI Games odbędzie się z wykorzystaniem systemu informatycznego GPW. Zapisy na akcje będą przyjmowane przez domy maklerskie w ramach konsorcjum. Akcje oferowane są w dwóch transzach – Transzy Otwartej oraz Transzy z Prawem Pierwszeństwa w Obejmowaniu Akcji. W pierwszej oferowanych jest 11 mln akcji, gdzie zapisy mogą w niej składać wszyscy zainteresowani inwestorzy, w Transzy z Prawem Pierwszeństwa oferowanych jest 1 mln akcji. Szczegółowe informacje w zakresie konsorcjum domów maklerskich przyjmujących zapisy zostaną podane przed rozpoczęciem zapisów.

Sniper Ghost Warrior Contracts zadebiutuje w wersji na konsole oraz PC już w 2019 roku. W pierwszym tygodniu czerwca odbędzie się premiera pierwszego, dużego trailera gry – będzie to oficjalne rozpoczęcie kampanii promocyjnej. Obecnie zespół deweloperski pracujący nad grą jest na etapie alfa. Wszystkie mapy są grywalne i można przejść całą grę od początku do końca. Najbliższe miesiące upłyną na dopracowaniu projektu. – Nie podajemy jeszcze konkretnej daty premiery nowego Snajpera, ale pozostało do niej nie więcej niż kilka miesięcy. Ogłosimy ją w momencie, gdy będziemy pewni, że produkt jest już odpowiednio dopracowany i podana data nie będzie zagrożona. – dodaje Marek Tymiński.

Za niespełna dwa tygodnie Sniper Ghost Warrior Contracts zostanie zaprezentowany dziennikarzom oraz partnerom na stoisku spółki, podczas targów E3.

Grupa intensywnie rozwija działalność wydawniczą, w ostatnich miesiącach spółka zależna United Label pozyskała globalne licencje na wydanie czterech tytułów, a obecnie rozmawia z kolejnymi zespołami deweloperskimi w zakresie wydawania ich gier. Jeszcze w 2019 r. planowana jest premiera gier Röki i Eldest Souls, a w 2020 r. do graczy trafią Tails of Iron i Horae.

- Głęboko wierzę, że konsekwencja w realizacji naszej strategii oraz doświadczenie i kompetencje w wydawaniu gier staną się źródłem sukcesów w kolejnych latach – dodaje Marek Tymiński.

O Spółce:

CI Games to globalny wydawca, deweloper i dystrybutor produktów z zakresu rozrywki interaktywnej. CI Games ma siedzibę w Warszawie oraz biuro w Nowym Jorku, z którego prowadzi działalność w Ameryce Północnej i Południowej. Spółka została utworzona w 2002 r., a jej akcje są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W portfelu CI Games znajdują się wysoko ocenione, sprzedawane w wielomilionowych nakładach tytułu Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior – serii, której globalna sprzedaż wyniosła przeszło 7 mln egzemplarzy. Spółka pracuje obecnie nad szeroko znanymi grami wieloplatformowymi Sniper Ghost Warrior: Contracts oraz kolejną edycją gry akcji RPG Lords of the Fallen. Poprzez spółkę United Label Grupa prowadzi działalność wydawniczą gier indie.

Źródło: Spółka, #CIG

Ostatnie wiadomości