LUG Light Factory konsoliduje dywizje handlowe | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 maj 2019, 16:40

LUG Light Factory konsoliduje dywizje handlowe

Grupa Kapitałowa LUG, jeden z liderów międzynarodowego rynku profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych, stawia kolejny krok w kierunku realizacji strategicznych kierunków rozwoju i konsoliduje zespoły sprzedażowe w swojej spółce zależnej LUG Light Factory.

W związku z dynamicznym rozwojem, z dniem 30.05.2019 r., w spółce LUG Light Factory nastąpi konsolidacja zespołów sprzedaży, której efektem jest utworzenie Globalnej Dywizji Handlowej LUG, łączącej w sobie dotychczasowe kompetencje Departamentów Handlowych Kraj i Eksport. Celem powyższej zmiany jest umocnienie pozycji LUG na rynku oraz wsparcie procesu globalizacji firmy.

Na czele nowej struktury sprzedaży, z dniem 30.05.2019 r., stanie Global Sales Director LUG, Paweł Karłowski.

Paweł posiada wykształcenie inżynierskie oraz ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju sprzedaży B2B, zdobyte na różnych kluczowych stanowiskach w firmach technologicznych, operujących na rynkach Polski, Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu, USA i Rosji/WNP.

Jednocześnie z dniem 29.05.2019 r. Beata Tustanowska przestaje pełnić funkcję Dyrektora Dywizji Exportu, by kontynuować dalszy rozwój zawodowy poza Grupą LUG. Niezmiennie Wiesław Bielenin stoi na czele struktury handlowej LUG na Polskę.

O Spółce:

LUG to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. – jednego z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 30 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą spółki: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brasil Ltda, LUG Lighting UK Ltd., TOW LUG Ukraina, BIOT Sp. z o.o., LUG Argentina SA oraz LUG Turkey. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW. W połowie 2017 r. spółka rozpoczęła przygotowania do przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW.

Źródło: Spółka, #LUG

Ostatnie wiadomości