Techland połączy siły ze Square Enix przy dystrybucji Dying Light 2 na rynkach Ameryki Płn. i Płd. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 maj 2019, 17:06

Techland połączy siły ze Square Enix przy dystrybucji Dying Light 2 na rynkach Ameryki Płn. i Płd.

Techland i Square Enix, łączą siły by dostarczyć graczom w krajach obu Ameryk Dying Light 2, oczekiwaną grę action RPG z otwartym światem. Dying Light 2 to ambitna kontynuacja bestsellera, w której gracze powracają do post-apokaliptycznego świata, gdzie ludzkość została zdziesiątkowana przez zarażonych.

“Partnerstwo ze Square Enix, jest dla nas niesłychanie ekscytujące. Daje ono obu stronom niezwykłe możliwości, z których skorzystamy by zaprosić graczy w obu Amerykach do świata, nazywanego przez nas Modern Dark Ages” - mówi Ed Lin, Head of Marketing w Techlandzie. “Zaczynamy działać wspólnie już na targach E3. Przed nami świetna kampania, w której uwielbiane przez graczy elementy DNA Dying Light, zaprezentujemy w rozległym i okrutnym świecie opanowanym przez zarażonych” - dodaje Ed Lin.

“Jesteśmy podekscytowani tym, że nasza współpraca z Techlandem dotyczyć będzie Dying Light 2, jednego z najbardziej oczekiwanych przez branżę tytułów” - mówi John Heinecke, Chief Marketing Officer w Square Enix. “Dying Light 2 to ambitny i innowacyjny projekt, który z pewnością zachwyci graczy. Ta gra bardzo dobrze pasuje do naszego portfolio i nie możemy się doczekać momentu, gdy na E3 poznamy więcej szczegółów”.

Dying Light 2 przedstawia unikatową wizję postapokalipsy, nazwaną Modern Dark Ages. To bezlitosna i brutalna rzeczywistość w której zagrożeniem są nie tylko zarażeni, ale również nie mający zahamowań ludzie. Czy szybkie myślenie, niebywałe umiejętności parkouru i niezłomna wola walki uratują gracza przed pochłaniającą świat ciemnością? Podejmuj moralnie skomplikowane decyzje, zobacz na własne oczy, jaki mają wpływ na transformację chylącego się ku upadkowi miasta - The City. I zdecyduj o jego losie.

Grę napędza C-Engine - nowa generacja autorskiego silnika graficznego Techlandu. Dying Light 2 trafi na PC, Xbox One i PlayStation 4.

O firmie Techland:

Techland, niezależny producent gier, dystrybutor i globalny wydawca, powstał w 1991 roku. Polska firma znana jest najbardziej z gier Dead Island, Call of Juarez oraz Dying Light i dodatku Dying Light: The Following. Łącznie marka Dying Light przyciągnęła ponad 16 milionów graczy. Aktualnie pracuje nad dwiema grami z segmentu AAA.

Techland tworzy i wydaje najwyższej jakości produkcje na wiodących platformach – PC, Sony PlayStation 4 oraz Microsoft Xbox One. W trzech biurach znajdujących się na terenie Polski pracuje ponad 400 utalentowanych osób. Każdym swoim produktem firma stara się dostarczać niezapomnianych przeżyć, korzystając przy tym z najświeższych i innowacyjnych technologii. 

O Square Enix:

Square Enix, Inc, produkuje, wydaje, dystrybuuje i udziela licencji na produkty marek SQUARE ENIX, EIDOS oraz TAITO w krajach obu Ameryk. Square Enix jest częścią globalnej sieci wiodących studiów produkcji gier, do której należą m.in Crystal Dynamic i Eidos Montreal. Portfolio grupy Square Enix to prawa do serii Final Fantasy, która sprzedała się w ponad 144 milionach egzemplarzy na świecie, kultowej serii TOMB RAIDER czy legendarnego SPACE INVADERS. Sqaure Enix, Inc. jest zarejestrowanym w Stanach Zjednoczonych podmiotem zależnym Square Enix Holdings Co., Ltd.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości