Legimi planuje publiczne emisje obligacji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 cze 2019, 12:51

Legimi planuje publiczne emisje obligacji

Zarząd Legimi podjął uchwały o emisji rocznych i dwuletnich obligacji o łącznej wartości do 6 mln zł. Oprocentowanie rocznych obligacji wyniesie 8,5%, a dwuletnich 9,5%. Obligacje z obu emisji będą zabezpieczone i zostaną zaoferowane w trybie oferty publicznej. Legimi to pionier polskiego rynku e-książki, lider rynku w modelu subskrypcyjnego dostępu do nieograniczonej liczby ebooków i audiobooków.

Legimi zaoferuje od 800 do 4.000 dwuletnich obligacji serii U, o wartości nominalnej 1.000 zł każda i łącznej wartości do 4 mln zł. Oprocentowanie obligacji będzie stałe w wysokości 9,5% i będzie wypłacane co 3 miesiące. Obligacje zostaną wprowadzone na Catalyst. Równolegle spółka chce zaoferować roczne obligacje serii T o oprocentowaniu 8,5%, których łączna wartość wyniesie do 2 mln zł. Oferującym papiery wartościowe jest Dom Maklerski INC. Zabezpieczeniem obu serii obligacji będzie zastaw rejestrowy na zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości spółki o zmiennym składzie, stanowiących całość gospodarczą do wysokości 150% wartości nominalnej obligacji oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji (art. 777 KPC).

Legimi od 10 lat z powodzeniem działa na polskim rynku e-książki, gdzie bezapelacyjnie zyskało miano pioniera. Obecnie spółka stawia na rozwój na rynku niemieckim, gdzie systematycznie buduje swoją pozycję pod marką Legimi, a pod koniec maja przejęła Readfy GmbH – wiodącą aplikację do czytania e-książek w modelu freemium na rynku niemieckim. Dodatkowo spółka udostępniła dziś nową wersję platformy Legimi 3.0, a także aplikację mobilną na system operacyjny Android w formie otwartej wersji beta. Jest to zaprojektowana od zera platforma internetowa i aplikacja mobilna, w której centrum zainteresowania jest użytkownik.

O spółce Legimi:

Legimi S.A. to pionier na polskim rynku e-książki. Spółka, jako pierwsza w Polsce, w zamian za opłatę abonamentową, zaoferowała użytkownikom dostęp do cyfrowej biblioteki Legimi. Współpracuje z największymi telekomami, a swoim klientom oferuje szereg udogodnień m.in. dowolny wybór platformy i urządzenia do czytania, możliwość przełączania pomiędzy e-książką a audiobookiem. Legimi może pochwalić się największą bazą tytułów w kategorii beletrystyka. Dzięki atrakcyjnym ofertom Spółka skokowo zwiększa przychody i liczbę klientów w Polsce. Firma prowadzi także działalność na rynku niemieckim, który jest jednym z największych na świecie.

Ostatnie wiadomości