FAMUR ogłasza wezwanie na 100 proc. akcji Primetechu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 cze 2019, 09:21

FAMUR ogłasza wezwanie na 100 proc. akcji Primetechu

FAMUR, czołowy producent rozwiązań dla górnictwa i systemów przeładunkowych w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza wezwanie na wszystkie akcje Primetechu (dawniej Kopex), niebędące w posiadaniu wzywającego, tj. na 5 335 474 akcji, stanowiących 34,18 proc. akcji spółki.

Proponowana cena za jedną akcję to 1,45 zł. Celem transakcji jest osiągnięcie przez wzywającego 100 proc. akcji Primetechu oraz wycofanie spółki z obrotu giełdowego.

W ocenie zarządu FAMUR utrzymywanie na parkiecie giełdowym Primetechu, przy jego obecnej strukturze organizacyjnej i profilu działalności, nie ma uzasadnienia biznesowego. Ponadto, posiadanie 100 proc. w akcjonariacie Primetechu będzie dla Grupy FAMUR bardziej efektywnym rozwiązaniem pod kątem struktury organizacyjnej niż ma to miejsce obecnie.

Zaproponowana przez FAMUR cena w wezwaniu stanowi premię w wysokości 21,8 proc. w porównaniu ze średnią ceną ważoną wolumenem obrotu z trzech ostatnich miesięcy oraz 16,9 proc. względem ceny ważonej wolumenem obrotu z sześciu ostatnich miesięcy. Ponadto oferowana cena stanowi premię w wysokości 28,1 proc. do ceny zamknięcia na dzień poprzedzający ogłoszenie wezwania.

Aktualnie FAMUR posiada 65,8 proc. kapitału Primetechu, czyli 10 274 359 akcji. Intencją wzywającego jest osiągnięcie pełnej kontroli nad Primetechem i wycofanie spółki z obrotu giełdowego.

Harmonogram wezwania przedstawia się następująco:

• 14 czerwca 2019 r. - ogłoszenie wezwania

• 5 lipca 2019 r. - rozpoczęcie przyjmowania zapisów

• 22 lipca 2019 r. - zakończenie przyjmowania zapisów w I terminie

• 25 lipca 2019 r. - realizacja transakcji na GPW zapisów złożonych w I terminie

• 26 lipca 2019 r. - rozliczenie transakcji zapisów złożonych w I terminie

• 5 sierpnia 2019 r. - zakończenie przyjmowania zapisów w II terminie

• 8 sierpnia 2019 r. - realizacja transakcji na GPW zapisów złożonych w II terminie

• 9 sierpnia 2019 r. - rozliczenie transakcji zapisów złożonych w II terminie

Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie. Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane w oddziałach Santander Biuro Maklerskie (wskazanych w treści wezwania).

O Grupie FAMUR:

Grupa FAMUR (GPW: FMF) jest czołowym producentem maszyn dla górnictwa i systemów przeładunkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zatrudnia około 5 tys. pracowników, w tym około 400 inżynierów i projektantów, w 11 zakładach produkcyjnych. Grupa FAMUR współpracuje z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) przy inwestycjach w modernizację sektora górniczego i energetycznego. FAMUR jest notowany na GPW od 2006 roku. Dominującym akcjonariuszem spółki jest TDJ.

O Grupie Primetech:

Po przeprowadzonym podziale Grupa Primetech (GPW: PTH), specjalizuje się w usługach górniczych oraz obrocie węglem. Realizuje usługi projektowe związane z górnictwem węgla kamiennego, rud, soli i innych kopalin. Możliwości Grupy uzupełnia działalność z zakresu wiercenia otworów o różnorodnym przeznaczeniu oraz wdrażania technologii wiertniczych w robotach inżynieryjnych i geotechnicznych.

Źródło: Spółka, #FMF

Ostatnie wiadomości