Symulator księdza od Ultimate Games będzie dostępny pod koniec roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 cze 2019, 11:37

Symulator księdza od Ultimate Games będzie dostępny pod koniec roku

Wywołujący dużo emocji symulator życia księdza egzorcysty – Priest Simulator – pojawi się na rynku pod koniec roku. To kolejny po Wanking Simulator kontrowersyjny tytuł z portfolio Ultimate Games. Priest Simulator to realistyczny symulator, w którym gracz może wybrać, czy jako ksiądz będzie pomagał ludziom, czy robił sobie z nich żarty.

Główny bohater gry – Roberto – przyjeżdża do tętniącej życiem i śmiercią wsi. Kierują nim żądza pieniądza oraz pragnienie zemsty. Dobrze się składa, bo akurat zwolniła się posada księdza. Roberto z wykształcenia jest niszczycielem mebli, ale w nowym zawodzie odnajduje się świetnie. W miasteczku panuje niezdrowa moda na satanizm. Jak na dobrego duszpasterza przystało, Roberto bierze się od razu do roboty - plądruje mieszkania, rozwalając doszczętnie przeklęte biblioteczki, zrywając plakaty metalowych zespołów i wysadzając w powietrze sprzęt stereo.

Wyczyszczone mieszkanie przechodzi gruntowny remont. Czarne ściany stają się białe, a zamiast mebli o ateistycznej ornamentyce pojawiają się meble od stolarza katolika, na których Roberto ustawia wytworzone z pozyskanych surowców dewocjonalia. W domu nawróconego można śmiało odprawić kolędę. Istnieje jednak szansa, że wierni nie wpuszczą Roberto, tylko kapłana z konkurencyjnego kościoła - Grzegorza Grzebitrąbkę.

Priest Simulator to odważna gra, która z założenia miała budzić kontrowersje. Uważamy, że nie powinniśmy obawiać się żadnej grupy zawodowej. Szczególnie współcześnie, gdy tak gorące przyjęcie miały zarówno film „Kler”, jak i dokument o grzechach Kościoła – „Tylko nie mów nikomu”. Oba tytuły pokazują, że warto podejmować tę tematykę – ocenia Mateusz Zawadzki, Prezes Zarządu Ultimate Games.

Producentem Priest Simulator jest studio Delirma, a wydawcą notowany na New Connect Ultimate Games. Tytuł przygotowany zostanie na PC w polskiej i zagranicznej wersji językowej. Premiera planowana jest na drugą połowę 2019 roku. Więcej informacji: https://store.steampowered.com/app/950620/Priest_Simulator/

O Spółce:

Ultimate Games S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne i konsole. Model Spółki zakłada produkcję i wydawanie kilkunastu niskobudżetowych tytułów rocznie. 15 czerwca 2018 r. Spółka zadebiutowała na rynku New Connect. W 2019 r. planowane jest przeniesienie notowań na główny parkiet GPW. Największym akcjonariuszem Spółki jest notowany na głównym parkiecie PlayWay S.A.

Źródło: Spółka, #ULG

Ostatnie wiadomości