T-Bull S.A. z 5,4 miliona pobrań w maju | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 cze 2019, 13:23

T-Bull S.A. z 5,4 miliona pobrań w maju

Gry wrocławskiego studia cieszą się zainteresowaniem użytkowników, generując ponad 5,4 miliona pobrań w zeszłym miesiącu. Top 5 produkcji studia odpowiada za ponad 86% tej liczby. Ponadto, T-Bull S.A. składa wniosek o dofinansowanie w ramach programu GameINN.

Ostatnie tygodnie dla wrocławskiego dewelopera gier na platformy mobilne stały pod znakiem głośnej premiery gry Top Speed 2. Nie ulega jednak wątpliwości, że opublikowane wcześniej tytułu mają się bardzo dobrze. W zeszłym miesiącu studio odnotowało ponad 5,4 miliona pobrań, co przekłada się na kumulatywny wynik na poziomie 412 milionów ściągnięć gier T-Bull S.A.

- Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem ostatnich tygodni była dla nas premiera Top Speed 2, czekaliśmy na ten dzień od dawna – mówi Damian Fijałkowski, współzałożyciel i członek zarządu T-Bull S.A. – Jednak stałe zainteresowanie i rewelacyjny odbiór naszego portfolio przez użytkowników na całym świecie napawa nas optymizmem. Liczymy na to, że kwartał zakończymy w pozytywnych nastrojach – dodaje.

5 najlepiej rozpoznawalnych tytułów wrocławian odpowiada na ponad 86% pobrań ich gier. Nacisk T-Bull S.A. na traktowanie gier jako usług i ich stały development nawet długi czas po premierze zdaje się przynosić pożądane efekty. Najwyższe oceny, a także największą popularnością cieszyły się w zeszłym miesiącu:

  • Moto Rider GO – 1,7 miliona pobrań;
  • Tank Battle Heroes – 792 tysiące pobrań;
  • Top Speed – 784 tysiące pobrań;
  • Racing Xtreme 2 – 631 tysięcy pobrań;
  • Best Sniper: Legacy – 419 tysięcy pobrań.

W ostatnim czasie Zarząd T-Bull S.A. złożył też wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu GameINN - Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 na „Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa”. Celem tego dofinansowania, którego kwota ma wynieść 4 952 556,60 PLN, ma być opracowanie innowacyjnego systemu iDe-Tox, w celu zapewnienia kompleksowej ochrony graczy przez toksycznym zachowaniami występującymi w cyberprzestrzeni. W ten sposób wrocławianie chcą jeszcze bardziej wzbogacić swoje rozwiązania gry wieloosobowej, na które kładą znaczący nacisk.

O Spółce:

T-Bull S.A. to polskie studio deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu. Firma ma w portfolio szereg produkcji przygotowanych z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych. Łączna liczba pobrań gier wyprodukowanych we wrocławskim studio przekroczyła już 412 milionów. Zespół deweloperski T-Bull specjalizuje w tworzeniu gier FPS oraz wyścigowych. Akcje spółki od 29 sierpnia 2018 r. notowane są na parkiecie głównym GPW.

Źródło: Spółka, #TBL

Ostatnie wiadomości