Wezwanie na akcje ABC Data doszło do skutku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 cze 2019, 09:21

Wezwanie na akcje ABC Data doszło do skutku

Wezwanie ABC Data zakończyło się 14 czerwca. Roseville Investments i MCI Venture Capital poinformowali o nabywaniu akcji w wezwaniu na dzień przed zakończeniem zapisów. Dzięki temu doszło do spełnienia warunków, które zostały ogłoszone 21 grudnia 2018 roku.

Obowiązująca cena w wezwaniu wynosiła 1,44 zł i została ona podwyższona z poziomu 1,3 zł. Stroną wzywająca była spółka z grupy branżowego ALSO Holding - Roseville Investments i MCI Venture Capital. Wcześniej tj. 12 czerwca 2019 r. wzywający uzyskał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na transakcję, co było jednym z warunków do realizacji wezwania. Wcześniej informowano też o pozytywnych opiniach urzędów antymonopolowych Ukrainy i Serbii.

ABC Data, dystrybutor sprzętów IT, ma niewyjaśnioną kwestię rozliczeń podatku VAT z ubiegłych lat. Negatywne decyzje Urzędów Skarbowych i konieczność zapłaty wraz z odsetkami zaległych podatków dotyczyły zarówno ABC Data jak i zależnych spółek - ABC Data s.r.o. czy iSource. Ponadto, skonsolidowane wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku pokazały duży spadek marży brutto ze sprzedaży. Wyniosła ona 4,8% wobec 5,7% rok wcześniej. Przy podobnych kosztach sprzedaży i zarządu, zysk operacyjny spadł do 1,8 mln zł wobec 7,3 mln zł rdr.

Źródło: Spółka, #ABC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości