Unimot zainwestuje do 9,5 mln zł we właściciela platformy blinkee. city | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 cze 2019, 13:00

Unimot zainwestuje do 9,5 mln zł we właściciela platformy blinkee. city

Unimot podpisał umowę inwestycyjną ze spółką Green Electricity, właścicielem platformy blinkee. city - podał Unimot w komunikacie. Spółka za 2 mln zł obejmie nowe udziały w Green Electricity, a także udostępni dodatkowe finansowanie w łącznej wysokości 7,5 mln zł.

Unimot obejmie 267 nowych udziałów o łącznej wartości nominalnej 13.350 zł, stanowiących 20 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym w Green Electricity, a zgodnie z wtorkowym komunikatem udzielenie finansowania nastąpi do 31 grudnia 2022 r.

"Celem inwestycji emitenta jest wzrost wartości udziałów oraz wsparcie rozwoju spółki z wykorzystaniem sieci AVIA jako centrum obsługi elektromobilności w mniejszych miejscowościach poprzez zaoferowanie pakietu franczyzowego platformy blinkee. city w Polsce oraz innych krajach europejskich" - napisano.

Unimot podał, że cele na 2022 r. to wzrost aktywnych użytkowników do 1,5 mln oraz wypracowanie zysku operacyjnego przez Green Electricity w wysokości 25 mln zł.

Green Electricity jest właścicielem platformy blinkee. city obsługującej elektryczne skutery, rowery i hulajnogi w 24 miastach w 6 krajach Unii Europejskiej (w tym 18 w Polsce). Obecnie liczba aktywnych użytkowników w blinkee. city wynosi ok. 100 tys. Przychody ze sprzedaży za 2018 r. wyniosły 14,3 mln zł, a zysk operacyjny 1,1 mln zł.

W komunikacie podano, że zgodnie z umową Unimot jest uprawniony do powołania swojego przedstawiciela do zarządu i rady nadzorczej spółki.

(PAP Biznes), #UNT

doa/ ana/

Ostatnie wiadomości