PrimeBit Games ogłasza premierę Magic Nations na smartfony | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 cze 2019, 10:54

PrimeBit Games ogłasza premierę Magic Nations na smartfony

PrimeBit Games SA, notowany na NewConnect deweloper gier, ogłasza premierę swojego flagowego tytułu, Magic Nations na telefony komórkowe. Spółka zapowiedziała debiut tytułu dla systemu Android na 2 sierpnia, a iOS na 16 sierpnia br. Równocześnie z premierą studio rozpocznie kampanię marketingową, której budżet wyniesie ok. 0,6 mln zł.

- Powoli kończymy prace nad portingem Magic Nations na platformy mobilne, w tym tygodniu ruszymy z beta testami dla pierwszych użytkowników. Magic Nations jest zaprojektowane w ten sposób, że gracz może korzystać z gry na każdej z platform, nie tracąc jednocześnie postępu zapisanego na innym urządzeniu. Spodziewamy się, że dodanie kolejnego urządzenia znacząco przełoży się na wyniki osiągane z gry – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games.

Na podstawie analizy, która została przeprowadzona wśród pierwszych użytkowników w okresie testów gry, spółka spodziewa się osiągnąć średnią marżę na użytkownika na poziomie 6 zł. – Obecnie koszt pozyskania użytkownika w Magic Nations kształtuje się w okolicy 1 zł. Już dziś użytkownik zwraca się kilkukrotnie w ciągu kilku miesięcy od zainstalowania tytułu. Spodziewamy się przekroczenia progu 1 mln unikalnych użytkowników do końca roku – dodaje Michał Ręczkowicz.

Magic Nations to multiplatformowa, strategiczna karcianka, osadzona w świecie fantasy. Świat gry zamieszkuje sześć ras, z których każdej nadano inną charakterystykę. To pozwala graczom wcielić się i utożsamić ze swoją postacią. Każdej z nich dedykowane są specjalne karty, podzielone na cztery rodzaje: normalne, magiczne, legendarne i starożytne. Użytkownicy mogą zdobywać je podczas kampanii oraz kupować i sprzedawać innym graczom. Co ciekawe, udostępniono również unikatowe karty, które można zdobyć grając w inne produkcje studia. Spółka pracuje jednocześnie nad portingiem tytułu na Xbox One. Gra Magic Nations została wydana na komputery stacjonarne i platformę Steam 20 września, tablety 7 grudnia ubiegłego roku, a na Nintendo Switch zadebiutowała 21 stycznia br.

Spółka rozpoczęła również prace nad wdrożeniem do swoich produktów technologii blockchain. PrimeBit Games chce umożliwić graczom wymianę zdobytych osiągnięć, przedmiotów i przywilejów za pomocą kilku najpopularniejszych kryptowalut. Studio będzie pobierać prowizję za każdą dokonaną w sklepie transakcję. Opracowana technologia zostanie wdrożona w najważniejszych wydanych tytułach.

O Spółce:

PrimeBit Games S.A. to notowany na NewConnect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest multiplatformowa gra karciana, Magic Nations.

Spółka jest twórcą własnej platformy typu kickstarter, za pośrednictwem której deweloperzy gier mogą przeprowadzać zbiórki pieniędzy na sfinansowania swoich projektów, których wydawcą w przyszłości będzie PrimeBit Games.

Źródło: Spółka, #PBT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości