Arts Alliance pracuje nad grą Project X | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 lip 2019, 09:52

Arts Alliance pracuje nad grą Project X

Arts Alliance, notowana na NewConnect spółka produkująca i współfinansująca gry, pracuje nad grą pod roboczym tytułem Project X. Produkcja realizowana wspólnie z zewnętrznym studiem to walking simulator połączony z survivalem. W najbliższym czasie spółka udostępni więcej szczegółów na temat gry i zaprezentuje ostateczny tytuł gry. Premiera gry planowana jest w 2020 r.

Prace nad Project X już trwają, w ciągu kilku tygodni będą dostępne pierwsze publiczne materiały. Wiadomo, że akcja gry będzie miała miejsce w mocno zniszczonym kataklizmami pogodowymi świecie. Główny bohater będzie miał za zadanie ocalić życie swojej rodziny oraz odkryć kilka tajemnic, które doprowadziły do kataklizmów. Wędrówka przez zniszczony świat to niebezpieczeństwa czyhające na każdym kroku, konieczność rozwiązywania tajemnic, zdobywania żywności, walki z wrogami, ale również podejmowania trudnych często moralnie decyzji. Spółka przewiduje premierę gry w 2020 roku.

– Chcemy współfinansować produkcje, które stanowią prawdziwe wyzwanie dla gracza oraz dostarczają niezapomniane wrażenia. Project X ma być pozycją dla osób, którym nie jest obcy mroczny klimat thrillera czy survivalowej przygody połączony z moralnymi dylematami – komu pomóc a kogo pozostawić bez pomocy ratując życie własne lub najbliższych. – komentuje Andrzej Zając, Prezes Arts Alliance.

Project X to druga z gier produkowanych i współfinansowanych przez Arts Alliance. Spółka prowadzi także zaawansowane rozmowy dotyczące kolejnych produkcji. Celem jest ugruntowanie pozycji producenta gier jak i budowanie coraz mocniejszego i spójnego katalogu. Dotychczas Arts Alliance wydał 3 gry na konsolę Nintendo Switch – Hyperide VR, Estiman oraz Dungeon & Aliens.

O Spółce: 

Arts Alliance to notowana na NewConnect grupa kapitałowa produkująca i współfinansująca gry. W jej skład wchodzą: Kool2Play S.A., Kool Things oraz Prime Bit Games S.A. (ostatnia notowana na rynku NewConnect). Strategią działania Grupy jest współfinansowanie produkcji gier oraz angażowanie się w ciekawe projekty z segmentu gier o możliwym wysokim
potencjale sprzedaży. W najnowszym rankingu magazynu Forbes w odniesieniu do 20 najcenniejszych polskich producentów gier, Arts Alliance został sklasyfikowany na 14 miejscu.

Źródło: Spółka, #AAS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości