Grupa Pfleiderer zwiększa moce produkcyjne w Grajewie w zakresie produktów z wartością dodaną | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 lip 2019, 12:49

Grupa Pfleiderer zwiększa moce produkcyjne w Grajewie w zakresie produktów z wartością dodaną

Grupa Pfleiderer uruchomiła nową prasę do produkcji laminowanych płyt wiórowych (MFC) w zakładzie produkcyjnym w Grajewie. Nowa inwestycja o wartości 8,5 mln euro pozwoli m.in. na zwiększenie produkcji płyt w dużym formacie oraz usprawnienie obsługi i skrócenie czasu dostaw do klientów w północno-wschodniej Polsce i w krajach ościennych.

Nowa linia produkcyjna, o oznaczeniu KT11, pozwoli na wyprodukowanie dodatkowych 15 mln m2 płyt MFC rocznie, co będzie oznaczać nawet podwojenie produkcji płyt MFC w zakładzie w Grajewie. Płyty z okładziną melaminową znajdują szerokie zastosowanie w branży meblarskiej i wykończenia wnętrz.

– Nowa linia pras KT11 w Grajewie wpisuje się w strategię Grupy Pfleiderer, która zakłada koncentrację na produktach z wysoką wartością dodaną. Dzięki tej inwestycji zwiększymy moce wytwórcze i wydajność produkcji płyty MFC oraz usprawnimy obsługę klientów w północno-wschodniej Polsce i krajach ościennych. Grupa Pfleiderer zwiększy swoją konkurencyjność. Szacujemy, że pozytywny wpływ uruchomienia nowej linii pras na wynik EBITDA Grupy wyniesie docelowo ponad 3 mln euro rocznie – powiedział Zbigniew Prokopowicz, przewodniczący rady nadzorczej Pfleiderer Group, pełniący tymczasowo obowiązki prezesa zarządu.

Dzięki nowej inwestycji będzie również możliwe zwiększenie elastyczności w zakresie oferowanych formatów, dekorów oraz struktur płyt MFC dla klientów Grupy Pfleiderer w północno-wschodniej Polsce, na Litwie i w Obwodzie Kaliningradzkim.

– Nowy ciąg do laminowania surowych płyt wiórowych i płyt MDF będzie produkował dwa podstawowe formaty: 5600x2100mm oraz 2800x2100mm, czyli najbardziej pożądane formaty na rynku. W dodatku, dzięki wprowadzeniu możliwości cięcia asymetrycznego, będziemy mogli w wydajny sposób dostarczyć klientom inne formaty, np. 4200x2100mm czy 3600x2100mm. KT11 to bardzo szybka prasa, o maksymalnej wydajności 240 cykli na godzinę, która będzie jednocześnie przystosowana do laminowania synchronicznego oraz podwójnego krawędziowania, poprawiającego estetykę produktów – wskazał Grzegorz Kulesza, dyrektor zarządzający Pfleiderer Polska. – Nowa instalacja wesprze efektywną produkcję szerokiego wachlarza dekorów i struktur, które powstają w Grajewie – dodał.

Po uruchomieniu nowej linii pras wygaszona zostanie prasa KT3, służąca do wytwarzania laminowanych płyt wiórowych i MDF w tracących popularność mniejszych formatach.

Grupa Pfleiderer istnieje od 125 lat i jest czołowym europejskim producentem wyrobów drewnopochodnych, o rocznych przychodach przekraczających 1 mld euro, specjalizującym się w wytwarzaniu produktów na potrzeby branży meblarskiej, wykończeniowej i budowlanej. Grupa Pfleiderer dostarcza płyty meblarskie, blaty kuchenne, laminaty wysokociśnieniowe HPL oraz okładziny ścienne dla największych producentów mebli w Polsce i w regionie DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) oraz kilku tysięcy średnich i małych firm z branży meblarskiej i budowlano-remontowej w całej Europie. Spółka ma swoją siedzibę we Wrocławiu oraz biura w Neumarkt (Niemcy) i Warszawie. Grupa posiada 9 zakładów produkcyjnych położonych w Polsce i Niemczech, a także działy handlowe w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Francji, Austrii i Rumunii. Grupa zatrudnia łącznie około 3,5 tys. osób.

Źródło: Spółka, #PFL

Zobacz także: Pfleiderer Group SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości