Ruszają zapisy na sprzedaż akcji Primetechu w wezwaniu ogłoszonym przez FAMUR | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 lip 2019, 10:21

Ruszają zapisy na sprzedaż akcji Primetechu w wezwaniu ogłoszonym przez FAMUR

W piątek (5 lipca 2019 r.) ruszą zapisy na sprzedaż akcji Primetechu w wezwaniu ogłoszonym przez FAMUR, czołowego producenta rozwiązań dla górnictwa i systemów przeładunkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przyjmowanie zapisów zakończy się 5 sierpnia. Wzywający oferuje 1,45 zł za akcję, co stanowi 28,1-proc. premię względem ceny zamknięcia na dzień poprzedzający ogłoszenie wezwania.

FAMUR 14 czerwca 2019 r. wezwał do sprzedaży wszystkich akcji Primetechu (dawniej Kopex), niebędących w jego posiadaniu, tj. na 5 335 474 akcji, stanowiących 34,18 proc. kapitału spółki.

Zaproponowana przez FAMUR cena stanowi premię w wysokości 21,8 proc. w porównaniu ze średnią ceną ważoną wolumenem obrotu z trzech ostatnich miesięcy oraz 16,9 proc. względem ceny ważonej wolumenem obrotu z sześciu ostatnich miesięcy. Ponadto oferowana cena stanowi premię w wysokości 28,1 proc. do ceny zamknięcia na dzień poprzedzający ogłoszenie wezwania.

W ocenie zarządu FAMUR utrzymywanie na parkiecie giełdowym Primetechu, przy jego obecnej strukturze organizacyjnej i profilu działalności, nie ma uzasadnienia biznesowego. Ponadto, posiadanie 100 proc. w akcjonariacie Primetechu będzie dla Grupy FAMUR bardziej efektywnym rozwiązaniem pod kątem struktury organizacyjnej niż ma to miejsce obecnie.

Aktualnie FAMUR posiada 65,8 proc. kapitału Primetechu, czyli 10 274 359 akcji. Intencją wzywającego jest osiągnięcie pełnej kontroli nad Primetechem i wycofanie spółki z obrotu giełdowego.

Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu oraz przyjmującym zapisy jest Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie. W konsorcjum przyjmującym zapisy są także DM mBank oraz DM Millenium. Lista Punktów Przyjmowania Zapisów (PPZ) znajduje się w treści wezwania: https://www.santander.pl/_file/Biuro_maklerske/wezwania/primetech_2019.pdf.

Harmonogram wezwania przedstawia się następująco:

• 14 czerwca 2019 r. - ogłoszenie wezwania

• 5 lipca 2019 r. - rozpoczęcie przyjmowania zapisów

• 22 lipca 2019 r. - zakończenie przyjmowania zapisów w I terminie

• 25 lipca 2019 r. - realizacja transakcji na GPW zapisów złożonych w I terminie

• 26 lipca 2019 r. - rozliczenie transakcji zapisów złożonych w I terminie

• 5 sierpnia 2019 r. - zakończenie przyjmowania zapisów w II terminie

• 8 sierpnia 2019 r. - realizacja transakcji na GPW zapisów złożonych w II terminie

• 9 sierpnia 2019 r. - rozliczenie transakcji zapisów złożonych w II terminie

***
O Grupie FAMUR

Grupa FAMUR (GPW: FMF) jest czołowym producentem maszyn dla górnictwa i systemów przeładunkowych
w Europie Środkowo-Wschodniej. Zatrudnia około 5 tys. pracowników, w tym około 400 inżynierów i projektantów, w 11 zakładach produkcyjnych. Grupa FAMUR współpracuje z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) przy inwestycjach w modernizację sektora górniczego i energetycznego. FAMUR jest notowany na GPW od 2006 roku. Dominującym akcjonariuszem spółki jest TDJ.

Więcej informacji na stronie www.FAMUR.com.pl

O Grupie Primetech

Po przeprowadzonym podziale Grupa Primetech (GPW: PTH), specjalizuje się w usługach górniczych oraz obrocie węglem. Realizuje usługi projektowe związane z górnictwem węgla kamiennego, rud, soli i innych kopalin. Możliwości Grupy uzupełnia działalność z zakresu wiercenia otworów o różnorodnym przeznaczeniu oraz wdrażania technologii wiertniczych w robotach inżynieryjnych i geotechnicznych.

Więcej informacji na stronie www.primetechsa.pl

TDJ to rodzinna firma inwestycyjna aktywna w pięciu obszarach. Największym z nich jest TDJ Equity, w ramach, którego celem jest budowanie długoterminowej wartości poprzez inwestowanie w dojrzałe spółki. Portfel TDJ Equity składa się między innymi ze spółek notowanych na GPW - m.in. FAMUR S.A., PGO S.A., Zamet Industry S.A. oraz spółek niepublicznych - FPM S.A., NiUW Glinik. Kapitalizacja portfela aktywów giełdowych TDJ wynosi obecnie
3 mld zł. TDJ realizuje również inwestycje w sektorze nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, poprzez TDJ Estate. W obszarze TDJ Venture, poprzez partycypację w funduszu TDJ Pitango Ventures, realizowane są inwestycje w innowacyjne, technologiczne startupy o globalnym potencjale. TDJ Finance skupia się na inwestycjach w płynne aktywa finansowe.

TDJ dzieli się swoimi sukcesami inwestując w wiedzę oraz potencjał ludzki. W tym obszarze działa Fundacja TDJ, która realizuje projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.

Źródło: Spółka, #PTH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości