Miesięczne wyniki sprzedaży grupy Redan | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 lip 2019, 11:59

Miesięczne wyniki sprzedaży grupy Redan

Obroty sieci modowej Top Secret w czerwcu osiągnęły poziom 23 mln zł czyli o 7% więcej niż rok wcześniej. To efekt dużego zainteresowania klientów ofertą typowo letnią. Cała Grupa Redan, uwzględniająca też sieć dyskontową TXM, w minionym miesiącu uzyskała około 44 mln zł obrotów.

„Czerwiec był dobrym miesiącem sprzedażowym. Klienci chętnie kupowali towary stricte letnie, co spowodowało wzrost sprzedaży na sklepach porównywalnych jak i wzrost marży w sklepach Top Secret w Polsce w porównaniu do maja i kwietnia br. Spadek sprzedaży w e-commerce wynika z niższej dostępności zapasu towarów dla sklepu internetowego, który w tym okresie bardzo dobrze sprzedawał się w sklepach stacjonarnych” - stwierdził Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan SA.

W segmencie modowym łączna sprzedaż towarów w czerwcu br. wyniosła ok. 23 mln zł i była wyższa o ok. 7% niż w czerwcu ubiegłego roku. W ujęciu narastającym od początku roku sprzedaż sektora modowego wyniosła ok. 111 mln zł i była o ok. 3% wyższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie w czerwcu br. wyniosły 1,9 mln zł, co oznacza spadek o 24% w ujęciu r./r. Narastająco sprzedaż ww. sklepów internetowych Top Secret osiągnęła poziom 16,9 mln zł i była o 6% wyższa niż w tożsamym okresie roku poprzedniego. Powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash na koniec czerwca br. wyniosła 37,7 tys. m2 i była o 5% wyższa niż w tym samym momencie 2018 r.

W segmencie dyskontowym TXM szacunkowa sprzedaż zrealizowana w czerwcu br. wyniosła ok. 21 mln zł, co oznacza spadek o 30% w ujęciu r./r. Sieć TXM na koniec czerwca składała się z 298 sklepów własnych o łącznej powierzchni 81,6 tys. m2, która była o ok. 22% niższa niż na koniec czerwca 2018 r. Narastająco od początku roku sprzedaż zrealizowana przez TXM wyniosła ok. 127 mln zł i zł i była niższa o ok. 23% w ujęciu r./r. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy TXM w czerwcu br. wyniosły ok. 0,4 mln zł, co oznacza spadek o 27%.  Narastająco przez pierwsze sześć miesięcy tego roku było to ok. 3,0 mln zł czyli o ok. 17% mniej w ujęciu r./r.

Uwzględniając oba segmenty Grupa Redan w czerwcu br. osiągnęła ok. 44 mln zł przychodów, czyli o 14% mniej niż rok wcześniej. Narastająco sprzedaż wyniosła ok. 239 mln zł i była w ujęciu r./r. niższa o ok. 13. Powierzchnia całej sieci sprzedaży Grupy Redan na koniec czerwca wyniosła 119,6 tys. m2, czyli o 15% mniej w odniesieniu do czerwca 2018 r.

O Spółce:

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TXM. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. Sprzedaż prowadzona jest w sieci blisko 625 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy TXM. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wchodząca w skład Grupy spółka TXM S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w grudniu 2016 r. Redan aktywnie wspiera Fundację „Happy Kids”.

Źródło: Spółka, #RDN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości