Trigon DM obniżył cenę docelową dla PGS Software do 19,6 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 lip 2019, 17:05

Trigon DM obniżył cenę docelową dla PGS Software do 19,6 zł

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 16 lipca, podtrzymali rekomendację dla PGS Software na poziomie "kupuj", obniżając cenę docelową akcji spółki do 19,6 zł z 21 zł poprzednio.

Rekomendacja została wydana przy cenie 10,04 zł za akcję.

Zdaniem analityków, regularne wzrosty (25-30 proc. rocznie) połączone z wysoką rentownością (15 proc.) oraz wysoką konwersją zysków na gotówkę uwiarygadniają model biznesowy spółki.

PGS Software świadczy usługi programistyczne i testowe dla podmiotów zewnętrznych w ramach częściowego lub pełnego outsourcingu. Praktycznie całość sprzedaży jest realizowana poza Polską (głównie Europa) przez informatyków zatrudnionych w Polsce.

Autorzy raportu uważają, że po latach organicznych wzrostów PGS Software wydaje się być gotowa do przeprowadzenia pierwszych akwizycji przyśpieszających wzrost i poszerzających kompetencje.

"Potencjalne przeprowadzenie akwizycji może stanowić kolejny kamień milowy w historii spółki, która do tej pory rozwijała się stricte organicznie. Naszym zdaniem M&A mógłby nastąpić najwcześniej w 2020 r. i zapewne będzie niewielkim (<10 mln EUR) przejęciem wyspecjalizowanego zespołu w celu poszerzenia kompetencji lub zdobycia rynku/branży, w której do tej pory nie zaistniała spółka" - napisano w raporcie.

Rekomendacja została opracowana przez Trigon DM na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu jest Zbigniew Porczyk. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 16 lipca, o godzinie 14.30.

Depesza jest skrótem raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #PSW

doa/ gor/

Zobacz także: PGS Software SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości