Klabater szykuje się na Gamescom | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 lip 2019, 13:51

Klabater szykuje się na Gamescom

Klabater, wydawca i producent gier wideo rozpoczyna przygotowania do największych w Europie targów poświęconych grom wideo i interaktywnej rozrywce – Gamescom w Kolonii. Podczas sierpniowej imprezy spółka ogłosi nadchodzące tytuły oraz odda w ręce swoich gości grywalne dema trzech najbliższych premier.

- Korzenie Klabatera wywodzą się z CD Projektu, nasza miłość do gier z ciekawymi historiami to element tego dziedzictwa. Dlatego z każdym rokiem coraz pewniej obieramy kurs na porywające historie w grach, które wydajemy i tworzymy – niezależnie od gatunku. Tak było w przypadku We. The Revolution, naszego ostatniego indie-hitu o życiu sędziego w czasach krwawej Rewolucji Francuskiej, tak jest również w przypadku naszych nowych gier, w których chcemy opowiadać ciekawe historie, nierzadko inspirowane wydarzeniami historycznymi. – informuje Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Podczas Gamescomu spółka zaprezentuje trzy projekty w wersji grywalnej – Crossroads Inn, Skyhill: Black Mist oraz nieogłoszony jeszcze tytuł Help Will Come Tomorrow. – Help Will Come Tomorrow to "duchowy następca" We. The Revolution. Na tym etapie zdradzę tylko, że to nieco inny gatunek, ale pod względem historycznym to równie ponura i poruszająca opowieść o trudnych czasach niepokojów społecznych, tym razem w Rosji, tuż przed rozpoczęciem rewolucji bolszewickiej. Gracz znajdzie tu m.in. bohaterów inspirowanych barwnymi i kontrowersyjnymi postaciami historycznymi, takimi jak Lenin czy Hemingway. Podstawowa mechanika gry będzie koncentrować się na przetrwaniu postaci, ale gracz szybko odkryje, że aby wygrać musi zbudować relacje między bohaterami, łagodzić konflikty i dbać o morale całego obozu – informuje Łukasz Mach, szef marketingu w spółce Klabater.

Na targach Gamescom, stoisko Klabatera zostanie zlokalizowane w przestrzeni B2B, Hala 4.1, stoisko B43/C48 (tuż obok CD Projekt RED).

O projektach:

Crossroads Inn – własny tytuł wewnętrznego zespołu deweloperskiego spółki Klabater (Kraken Unleashed ), który w unikalny sposób łączy klasyczny management sim w czasie rzeczywistym z elementami znanymi z klasycznych tytułów RPG. Gra została po raz pierwszy zaprezentowana na zeszłorocznym Gamescomie. Składa się z dwóch zupełnie odmiennych trybów, oferujących zupełnie inną rozgrywkę: Tryb fabularny z kampanią RPG oraz tryb Sandbox, przeznaczony dla fanów typowych gier symulacyjnych. Crossroads Inn już kilka miesięcy temu zwrócił na siebie uwagę udaną kampanią crowdfundingową na Kickstarterze, którą wsparło prawie 1300 osób z 48 różnych krajów. Tytuł pojawi się na PC i Xbox One w Q4 br.

Oryginalny Skyhill zadebiutował w 2015 roku i do dziś sprzedał się w ponad 200 000 kopiach na komputerach PC i konsolach. SKYHILL: Black Mist to połączenie gry opartej o mechaniki skradania się, przetrwania (survival) i RPG osadzona we współczesnym świecie nasyconym elementami horroru. Gra została znacznie rozbudowana niemal na wszystkich polach, dodano zaawansowaną mechanikę craftingu i elementy znane z gier typu stealth action –osadzone w pełnym środowisku 3D. Premiera SKYHILL: Black Mist planowana jest na jesień br. Gra zostanie wydany na PC oraz Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox ONE i Nintendo Switch.

Help Will Come Tomorrow (hands-off/hands-on)

Help Will Come Tomorrow to poruszająca opowieść o trudnych czasach niepokojów społecznych w Rosji, tuż przed rozpoczęciem rewolucji bolszewickiej. Gracze znajdą tu m.in. bohaterów inspirowanych barwnymi i kontrowersyjnymi postaciami historycznymi, takimi jak Lenin czy Hemingway. Podstawowa mechanika gry będzie koncentrować się na przetrwaniu postaci (zaspokajanie podstawowych potrzeb, gromadzenie zasobów, rozbudowa obozu, dbałość o bezpieczeństwo), ale gracz szybko odkryje, że aby wygrać, musi zbudować relacje między bohaterami, łagodzić konflikty i dbać o morale całego obozu. Może wybrać działanie samolubne, ale to właśnie współpraca pozwoli mu wygrać i przeżyć.

O Klabater S.A.:

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regione CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox ONE, PlayStation oraz Nintendo oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości