DZIEŃ NA RYNKACH: Indeksy w USA w dół; spadkom przewodzi Netflix | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 lip 2019, 15:57

DZIEŃ NA RYNKACH: Indeksy w USA w dół; spadkom przewodzi Netflix

Indeksy w USA po otwarciu sesji spadają, podobnie jak notowania w Europie. Inwestorzy oceniają wyniki spółek za II kwartał - na negatywny sentyment wpłynął gorszy od oczekiwań raport Netflixa.

Kontrakty na S&P 500 spadają o 0,05 proc., na Dow Jones Industrial zniżkują o 0,25 proc., a na Nasdaq idą w dół o 0,07 proc.

Netflix spada o prawie 10 proc. - platforma streamingowa miała w II kw. 2,7 miliona nowych subskrybentów, a analitycy spodziewali się wzrostu o ponad 5 milionów. To największy spadek od roku, po którym firma straciła prawie 15 mld USD kapitalizacji rynkowej.

Notowania Morgan Stanley zwyżkują o 0,5 proc. - zysk na akcję banku wyniósł w II kw. 1,23 USD wobec oczekiwanych 1,14 USD.

Akcje IBM idą w górę o 1 proc. - przychody spółki w II kw. wyniosły 19,16 mld USD vs konsensus 19,14 mld USD.

Qualcomm idzie w dół o 1,5 proc. - Komisja Europejska poinformowała o nałożeniu na firmę 242 mln euro kary za stosowanie drapieżnych cen i nadużywanie dominującej pozycji w dziedzinie urządzeń działających w sieciach 3G.

Walory Philip Moriss idą w górę o 5,5 proc. skorygowany zysk na akcję wyniósł w II kw. 1,46 USD, o 14 centów więcej niż oczekiwano.

Akcje UnitedHealth spadają o ok. 2 proc. - skorygowany zysk na akcję spółki wyniósł w II kw. 3,60 USD. Oczekiwano 3,45 USD.

Notowania eBay rosną o 6 proc. - spółka podniosła prognozę zysku na akcję w roku fiskalnym powyżej oczekiwań.

Walory Honeywell rosną o ok. 1,5 proc. - prognozy sprzedaży w III kw. były lekko poniżej oczekiwań, ale zysk na akcję był lepszy od oczekiwań.

"Zwyżki indeksów ulegają presji wyników spółek. (...) Jak dotąd raporty i prognozy były niejednoznaczne, a biorąc pod uwagę napiętą sytuację w gospodarce, nie jest niespodzianką, że jest niewielka tolerancja wśród inwestorów nawet na najmniejsze rozczarowania" - powiedział Alec Young, dyrektor zarządzający badania rynków globalnych w FTSE Russell.

Dziennik "Wall Street Journal" poinformował, że negocjacje handlowe USA-Chiny utknęły w martwym punkcie, podczas gdy administracja Trumpa ustala, jak odnieść się do żądań Pekinu, aby złagodzić ograniczenia nałożone na Huawei Technologies.

W czwartek wyniki finansowe za II kw. przedstawi jeszcze Microsoft, a w piątek - American Express i BlackRock.

W Europie indeks Euro Stoxx 50 spada o 0,3 proc., niemiecki DAX zniżkuje o 0,7 proc., francuski CAC 40 idzie w górę o 0,09 proc., a brytyjski FTSE 100 traci 0,45 proc.

Nordea spada o 5 proc. - zysk operacyjny wyniósł 2,214 mld euro vs konsensus 2,17 mld euro.

Notowania detalisty odzieżowego Asos idą w dół o 17 proc. po tym, jak spółka obniżyła prognozy dotyczące zysku.

Akcje Volvo spadają o 1,5 proc. - skorygowany zysk operacyjny w II kw. wyniósł 15,1 mld koron wobec 13,5 mld koron.

Danske Bank rośnie o 0,2 proc., mimo że zysk przed opodatkowaniem w II kw. był niższy od oczekiwań.

SAP SE idzie w dół o 6 proc. - wyniki w II kw. dot. wzrostu subskrypcji na usługi w chmurze były gorsze od oczekiwań.

Walory EasyJet zwyżkują o 3 proc. - spółka podała, że zysk przed opodatkowaniem był zgodny z konsensusem.

Novartis zyskuje 4,5 proc. - zysk operacyjny w II kw. wyniósł 3,65 mld USD wobec oczekiwanych 3,3 mld USD.

Akcje Grandvision NV rosną o 9 proc., bowiem właściciel większościowy potwierdził, że prowadzone są rozmowy dotyczące sprzedaży firmy producentowi Ray-Banów EssilorLuxottica.

Notowania francuskiego producenta gier UbiSoft rosną o 3,5 proc., ponieważ kwartalna sprzedaż była lepsza od oczekiwań.

Dolar osłabia się o 0,02 proc. wobec koszyka walut do 97,19 pkt.

Eurodolar idzie w dół o 0,06 proc. do 1,1216.

Kwotowanie USD/JPY spada o 0,16 proc. do 107,78.

Kurs funta zwyżkuje o 0,2 proc. wobec dolara do 1,2474.

Rentowność 10-letnich UST rośnie o 2 pb do 2,07 proc.

Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi 23 pb. Natomiast spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi a 10-letnimi wynosi obecnie: -6 pb.

Z kolei dochodowość 10-letnich niemieckich bundów spada o 1 pb do: -0,30 proc.

Na rynku paliw ropa WTI na NYMEX spada o 0,3 proc. do 56,6 USD za baryłkę, a Brent na ICE idzie w dół o 0,06 proc. do 63,63 USD/b.

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin poinformował, że na czwartkowe popołudnie zaplanowane są telefoniczne konsultacje ze stroną chińską.

"Pracujemy zgodnie z wytycznymi prezydenta Trumpa i prezydenta Xi, które zostały uzgodnione na spotkaniu w Osace i zobaczymy, co z tego wyniknie" - powiedział Mnuchin.

Mnuchin dodał, że "na razie" USA nie planują zmian w swojej polityce walutowej. Wcześniej w mediach pojawiły się spekulacje, że Donaldowi Trumpowi zależy na osłabieniu kursu dolara, po tym jak wielokrotnie oskarżał UE i Chiny o "manipulacje kursem waluty".

BLOOMBERG: EBC ZASTANAWIA SIĘ NAD ZMIANĄ CELU INFLACYJNEGO

Członkowie Europejskiego Banku Centralnego rozpoczęli analizy potencjalnej zmiany celu inflacyjnego - podała w czwartek agencja Bloomberga, powołując się na anonimowe źródła.

Źródła podały, że prezes EBC Mario Draghi opowiada się za „symetrycznym” podejściem, co oznacza, że elastyczność może być wyższa lub niższa od określonego celu 2 proc.

LICZBA BEZROBOTNYCH W USA W GÓRĘ

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła o 8 tys. do 216 tys. - poinformował Departament Pracy USA. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 216 tys.

Indeks aktywności wytwórczej Philadelphia Fed w lipcu wzrósł do 21,8 pkt. z 0,3 pkt. miesiąc wcześniej - podał Fed z Philadelphii w czwartek w komunikacie. Oczekiwano +5 pkt. (PAP Biznes)

kkr/ osz/

Ostatnie wiadomości