Selvita z nowym dyrektorem ds. medycznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 lip 2019, 08:52

Selvita z nowym dyrektorem ds. medycznych

Selvita, jedna z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie, zatrudniła dr n. med. Setareh Shamsili na stanowisko dyrektora ds. medycznych (ang. Chief Medical Officer, CMO). Dr Shamsili wnosi ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze onkologii klinicznej i rozwoju leków. Wcześniej Dr Shamsili była m.in. dyrektorem ds. medycznych w amerykańskiej firmie AxImmune działającej w obszarze immunoonkologii.

- Cieszymy się, że dr Shamsili, która posiada bogate doświadczenie w rozwoju nowych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, wzmocni zespół menadżerski Selvity. Liczymy, że jej strategiczne wsparcie przyczyni się do rozwoju naszego bogatego portfolio projektów badawczych. Niewątpliwie doświadczenie dr Shamsili pomoże nam w przeprowadzeniu w Stanach Zjednoczonych pierwszej fazy badań klinicznych SEL120, selektywnego inhibitora kinazy CDK8, który może znaleźć zastosowanie w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i zespołów mielodysplastycznych – mówi Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, największy akcjonariusz i prezes zarządu Selvita S.A.

Przed dołączeniem do Selvity dr Shamsili pełniła funkcję dyrektora ds. medycznych w amerykańskiej firmie AxImmune. Wcześniej dr Shamsili była zewnętrznym konsultantem wielu amerykańskich i europejskich firm biotechnologicznych, specjalizującym się m.in. w rozwoju projektów immunoonkologicznych. Dr Shamsili przyczyniła się do rozwoju programów na różnych etapach, od małych cząsteczek, do przeciwciał i szczepionek przeciwnowotworowych.

Dr Shamsili była również pierwszym dyrektorem ds. medycznych w Merus NV, gdzie wprowadziła do badań klinicznych dwóch kandydatów o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i guzów litych. Dr Shamsili odegrała też istotną rolę w pozyskiwaniu finansowania i nawiązywaniu partnerstw strategicznych. Ponadto Dr Shamsili pełniła funkcję Global Medical Leader Oncology w Astellas Pharma Global Development.

- Jestem zaszczycona dołączeniem do zespołu Selvity, w którym będę miała szansę przyczynić się do rozwoju nowych, obiecujących leków przeciwnowotworowych. Selvita wyłania kandydatów do badań klinicznych z własnej platformy badawczo-rozwojowej, co pozwala nie tylko na ciągłe poszerzanie portfolio rozwijanych projektów, ale również na równoległą pracę nad kilkoma nowatorskimi, pierwszymi lub najlepszymi w swojej klasie, cząsteczkami jednocześnie. Co więcej każdy rozwijany w ramach portfolio program, koncentruje się na innym, unikalnym mechanizmie działania i jest prowadzony przez bardzo utalentowany zespół naukowców przy wsparciu doświadczonych ekspertów w dziedzinie badań klinicznych – mówi dr Setareh Shamsili, nowy dyrektor ds. medycznych Selvity.

Dr Shamsili uzyskała stopień naukowy doktora w obszarze onkologii na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie i zdobyła tytuł zawodowy lekarza chorób wewnętrznych ze specjalnością w onkologii na National University of Medical Sciences w Teheranie. Dr Shamsili jest również absolwentką programu Global Strategic Leadership Program w Wharton Business School na Uniwersytecie Pensylwanii.

O Spółce:

Selvita jest polską, jedną z największych w Europie, firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w obszarze onkologicznym. Ponadto poprzez spółkę zależną – Ardigen – tworzy zaawansowane rozwiązania bioinformatyczne. Selvita została założona w 2007 r. Obecnie zatrudnia ponad 600 pracowników, z których ok. 1/3 posiada stopień doktora. Główna siedziba i laboratoria Selvity mieszczą się w Krakowie, drugi oddział laboratoryjny w Poznaniu. Spółka posiada także biura w USA (Greater Boston, San Francisco Bay) oraz w Wielkiej Brytanii (Cambridge). Od 2014 r. Selvita jest notowana na GPW w Warszawie, a w marcu 2017 r. weszła w skład indeksu sWIG80.

W marcu 2019 roku Selvita ogłosiła zamiar podziału na dwie niezależne spółki o globalnym zasięgu. Pierwsza firma skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Obie spółki będą notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Podział ma zostać sfinalizowany w czwartym kwartale 2019 r.

Źródło: Spółka, #SLV

Zobacz także: Selvita SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości