XTPL podsumowuje aktualne działania w zakresie postępów komercjalizacji oraz rozwoju chmury patentowej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 sie 2019, 14:36

XTPL podsumowuje aktualne działania w zakresie postępów komercjalizacji oraz rozwoju chmury patentowej

Po udanej emisji akcji XTPL w lipcu, z której spółka pozyskała ponad 10 mln zł na dalszy rozwój, konsekwentnie realizuje ona swoją strategię rozwoju i stawia kolejne kroki w wieloetapowym procesie komercjalizacji. W ostatnich miesiącach spółka rozwijała swoje działania w kilku obszarach m.in. prace nad chmurą patentowa XTPL. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych wydarzeń z działalności spółki technologicznej. 

Komercjalizacja technologii w obszarze aplikacyjnym Open Defect Repair (ODR)

W ostatnich kilkunastu tygodniach trzy duże globalne korporacje wyraziły zainteresowanie wykorzystaniem technologii spółki w obszarze naprawy defektów w branży wyświetlaczy. Jest to nowa grupa potencjalnych klientów, z którymi spółka prowadzi obecnie szczególnie intensywne rozmowy. Wśród nich są producenci linii produkcyjnych dla branży wyświetlaczy (potencjalni bezpośredni klienci dla XTPL) - jeden z tych podmiotów to międzynarodowy koncern notowany na NASDAQ, którego przychody w 2018 roku wyniosły ponad 4 mld USD. Trzeci zainteresowany partner to duży koreański producent wyświetlaczy (potencjalny klient końcowy dla technologii XTPL), notowany na giełdzie w Seulu, którego przychody za rok 2018 osiągnęły poziom ponad 50 mld USD.

Jak informuje spółka, wszyscy trzej wyżej wspomniani partnerzy zadeklarowali gotowość współpracy z XTPL oraz duże zainteresowanie szybką wizytą referencyjną w laboratoriach spółki we Wrocławiu.

Rozpoczęcie realizacji III fazy projektu Proof of Concept dla amerykańskiego producenta z branż smart glass

Obok wspomnianego wyżej ODR spółka rozwija się również w obszarze smart glass (inteligentne szkło). Zgodnie z ustaleniami poczynionymi w I kw. br. XTPL rozpoczęło prace związane z III fazą projektu typu proof of concept dla wiodącego amerykańskiego producenta z tej branży. Produkt potencjalnego partnera XTPL to szkło z powłoką elektrochromatyczną (EC). Jak czytamy w newsletterze, „główna korzyść oczekiwana po ewentualnym wdrożeniu technologii XTPL w proces produkcji partnera to szybsza konwersja szkła z jasnego na ciemne i odwrotnie, co w opinii partnera pozwoli na znaczną poprawę cech użytkowych produktów partnera, a także może otworzyć dla niego nowe, nie obsługiwane dotychczas, segmenty rynkowe”. Technologiczna spółka informuje też, że głównym celem bieżącej fazy testów jest sprawdzenie nowych formulacji tuszów XTPL odpornych m.in. na działanie wysokich temperatur, występujących zarówno w procesie produkcyjnym partnera, jak i w eksploatacji produktu końcowego. Wstępne testy zrealizowane w laboratoriach spółki zakończyły się sukcesem.

Rozwój chmury patentowej XTPL

XTPL działa w branży, w której technologia i własność intelektualna, w tym jej prawna ochrona, decydują o przewadze konkurencyjnej. Widoczne są intensywne starania spółki, by nie tylko zwiększyć swój potencjał IP, ale również odpowiednio go zabezpieczyć. Zespół badawczo-rozwojowy XTPL zakończył prace nad dwoma nowymi wnioskami patentowymi, obejmującymi kolejne warstwy uzyskanego IP w zakresie nanodruku. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło dalszego zaawansowania unikalnej metody ultraprecyzyjnej depozycji, natomiast drugie zgłoszenie związane jest z nowym typem tuszu, dedykowanego do zastosowań wysokotemperaturowych. Na podsumowanie XTPL podaje, że zarejestrowało dotychczas 9 międzynarodowych zgłoszeń patentowych, a dokonane zgłoszenia patentowe zapewnią bezpieczeństwo spółce i jej technologii oraz mogą korzystnie oddziaływać na toczące się i przyszłe rozmowy komercjalizacyjne.

Podsumowanie informacji pochodzi z newslettera dla inwestorów, który, jak informuje spółka, będzie teraz przygotowywany cyklicznie. Obecne wydanie biuletynu można pobrać ze strony spółki. Na newsletter zapisać się można poprzez formularz na stronie. 

Źródło: Spółka, #XTP

Zobacz także: XTPL SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości