ECC Games wypracowało 0,46 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu br. Coraz bliżej premiery gry Drift 19 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sie 2019, 12:56

ECC Games wypracowało 0,46 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu br. Coraz bliżej premiery gry Drift 19

Notowana na NewConnect spółka ECC Games, specjalizująca się w grach i symulatorach sportów motoryzacyjnych dla wszystkich platform, odnotowała w pierwszym półroczu 2019 roku blisko 2,2 mln zł przychodów netto. To wynik o 0,9 mln zł lepszy, w porównaniu do osiągniętych przychodów rok wcześniej. Zysk netto w ostatnim półroczu wyniósł 0,46 mln zł. Spółka kończy pracę nad najważniejszym tegorocznym projektem – Drift19. Wkrótce zostanie ogłoszona data premiery gry.

Tylko w drugim kwartale przychody netto ze sprzedaży produktów wyniosły ponad 0,6 mln zł. W dużej mierze są one wynikiem sprzedaży gry mobilnej Car Mechanic Simulator 18 na platformach AppStore i Google Play. Gra jest jedną z najlepiej sprzedających się polskich gier, do dziś została zainstalowana na wymienionych platformach ponad 17,3 mln razy. – W dalszym ciągu rozwijamy mobilne wersje gry Car Mechanic Simulator, której dystrybucja osiąga naprawdę satysfakcjonujące wyniki. Był to jeden z powodów stworzenia Drift19. W tym zakresie podjęliśmy współpracę ze spółką Play Way. Jesteśmy już na finalnym etapie projektu. Premierę produkcji planujemy jeszcze w tym roku. Od kilku miesięcy prezentujemy efekty naszej pracy szerszej grupie odbiorców. Już teraz widzimy, że gra cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i została przyjęta z dużym entuzjazmem przez fanów zawodów driftingowych – powiedział Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. Na wysokość przychodów ze sprzedaży wpłynęła także sprzedaż gry CMS18 na platformie Nintendo Switch.

W 2019 roku Zarząd ECC Games rozpoczął współpracę z Google w ramach Google for Startup Residency Program, który dedykowany jest spółkom z sektora game dev. Spółka otrzymała wsparcie w zakresie optymalizacji gier mobilnych oraz przygotowywania, testowania i analizowania kampanii marketingowych, co jest obecnie wykorzystywane w grach będących w sprzedaży oraz w tych, które są w fazie developmentu.

W sierpniu ECC Games rozpoczęła kampanie marketingowe gry Car Mechanic Simulator 18. W lipcu do fazy soft-launch-u trafiła gra Ultimate Fishing Simulator 2019, propozycja dla wielbicieli wędkarstwa, która jest kolejną, ulepszoną częścią już dostępnej produkcji Ultimate Fishing Simulator. – Podjęliśmy decyzję o stworzeniu kolejnej wersji Ultimate Fishing Simulator, ponieważ jest to gra z ogromnym potencjałem, który można jeszcze bardziej rozwinąć. Do nowej wersji wprowadziliśmy wiele zmian, m.in. dodaliśmy system paczek z kartami dzięki którym gracze będą mogli kolekcjonować sprzęt wędkarski. Posiadamy osobny zespół dedykowany produkcjom mobilnym, w którym pracują doświadczone osoby specjalizujące się w grach na iOS i Android, co z pewnością pomoże jak najlepiej dopracować nowy tytuł – dodaje Piotr Wątrucki.

W 2019 roku ECC Games planuje trzy premiery nowych gier.

O Spółce:

ECC Games SA działa w segmencie gier wideo, specjalizacją studia są symulatory sportowe. Spółka tworzy i produkuje autorskie gry oraz bierze udział w tworzeniu i produkcji gier innych producentów na wszystkie platformy. Studio koncentruje się na dwóch kluczowych rodzajach produkcji: gier z segmentu Premium opartych na autorskich pomysłach tworzonych na platformy PC, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One oraz Nintendo Switch, oraz produkcji gier z segmentu Free-to-Play na platformy mobilne Android oraz iOS, opartych na sprawdzonych markach. Najważniejszym projektem studia jest tytuł Drift19 – pierwszy realistyczny symulator kierowcy driftowego. Studio ma w planach wydanie gry na PC i konsole PlayStation 4 i Xbox One w drugiej połowie 2019 r.

Od lutego 2019 roku ECC Games notowane jest na NewConnect.

Źródło: Spółka, #ECC

Ostatnie wiadomości