T-Bull S.A. publikuje raport podsumowujący lipiec 2019 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 sie 2019, 16:39

T-Bull S.A. publikuje raport podsumowujący lipiec 2019

Wrocławski deweloper gier skierowanych głównie na platformy mobilne, T-Bull S.A., opublikował raport podsumowujący lipiec 2019 r. Jednocześnie firma informuje o udziale w zbliżającej się konferencji Casual Connect w Los Angeles.

T-Bull S.A. w ramach podsumowania ubiegłego miesiąca informuje o 4.5 miliona pobrań ich gier w lipcu 2019. Wyniki utrzymują podobny poziom jak w czerwcu i przekładają się na łączną skumulowaną liczbę pobrań w wysokości 421.5 miliona.

Pierwsza część kultowych wyścigów została pobrana już prawie 42 miliony razy. W lipcu gra najczęściej pobierana była w Indonezji (13%), Brazylii (9.7%) i Meksyku (7.7%),. Z kolei Moto Rider GO czyli kolejna popularna gra wyścigowa skierowana do miłośników jednośladów, była najczęściej pobierana w Indiach (26%), Brazylii (13%) i Egipcie (6.3%). Bardzo dobry miesiąc zaliczył też symulator pancernego pola bitwy - Tank Battle Heroes. Średnia kwota transakcji wzrosła o ponad 19% w stosunku miesiąc do miesiąca - czerwiec 2019 zakończył się z wynikiem 5.39 $, natomiast lipiec to już 6.65$. Za wyniki w drugim miesiącu wakacji odpowiadają kolejno USA (20%), Rosja (13%), Wietnam (5.6%). W lipcu gra pozyskała prawie 300 tysięcy nowych użytkowników.

11 czerwca wrocławski deweloper wydał kontynuację kultowych już wyścigów z serii Top Speed. Druga część gry jest obecnie dostępna zarówno w sklepie Google Play dla posiadaczy urządzeń mobilnych cechujących się wysokimi parametrami, jak i w Apple App Store. Twórcy pracują także nad optymalizacją tytułu, co pozwoli na dotarcie z nim do szerokiego grona odbiorców i realizacji założonych wcześniej prognoz.

Już za dwa tygodnie - 27-28 sierpnia - członków zespołów T-Bull będzie można spotkać w Los Angeles na wydarzeniu Casual Connect. Podczas dwóch dni odbędzie się wiele prelekcji, które mają na celu wymianę doświadczeń przez developerów gier.

– Rynek gier codziennie się zmienia. Tak naprawdę nigdy nie będziemy mogli powiedzieć, że znamy receptę na grę, która trafi we wszystkie gusta, jednak wydarzenia takie jak Casual Connect pozawalają na wymianę doświadczeń z wielu rynków. To wyjątkowa szansa na odkrywanie nowych możliwości, które finalnie wpływają na zwiększenie zadowolenia graczy, a to jest dla nas najważniejsze. Jest to dla nas bardzo dobra okazja, aby pokazać nasze gry i projekty innym developerom i porozmawiać na ich temat w gronie specjalistów. – mówi Damian Fijałkowski, współzałożyciel i członek zarządu T-Bull S.A.

Wyjazd przedstawicieli Spółki to kolejny z etapów programu promocji marki własnej na rynkach zagranicznych sfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

O Spółce:

T-Bull S.A. To polskie studio deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu. Firma ma w portfolio szereg produkcji przygotowanych z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych. Łączna liczba pobrań gier wyprodukowanych we wrocławskim studio przekroczyła już 416 milionów. Zespół deweloperski T-Bull specjalizuje w tworzeniu gier FPS oraz wyścigowych. Akcje spółki od 29 sierpnia 2018 r. notowane są na parkiecie głównym GPW.

Źródło: Spółka, #TBL

Zobacz także: T-Bull SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości