Starward Industries znacząco wzmacnia team i pozyskuje 2,7 mln zł. Spółka planuje wejść na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 sie 2019, 09:08

Starward Industries znacząco wzmacnia team i pozyskuje 2,7 mln zł. Spółka planuje wejść na NewConnect

Starward Industries z dużą redukcją uplasował prywatną emisję akcji serii G, przeprowadzoną przez Dom Maklerski Navigator. Spółka pozyskała w tej rundzie 2,7 mln zł. Gra oparta na twórczości Stanisława Lema powstająca w krakowskim studiu zdobyła już finansowanie na poziomie 6,15 mln zł. W najbliższych tygodniach Starward Inudstries przedstawi szczegóły związane z planowanym wejściem na New Connect.

Już od prawie roku zespół Starward Industries tworzy debiutancki i zarazem kluczowy dla spółki produkt, grę fabularną na licencji jednej z powieści Stanisława Lema. Jest to pierwsza w historii adaptacja twórczości tego autora w formie gry wideo.

W sierpniu do zespołu Starwarda dołączył jeden z najbardziej doświadczonych pisarzy w polskiej branży produkcji gier, Michał Gałek. Ostatnie 6 lat pracował przy projektach studia CD Projekt RED: Wiedźmin 3, Wiedźmin 3: Krew i wino oraz Cyberpunk 2077. W latach 2013-2015 kierował kreatywnie projektem Wiedźmin 3: Krew i wino i był bliskim współpracownikiem pomysłodawcy studia Starward Industries, Marka Markuszewskiego.

- Zbudowaliśmy zespół na wysokim poziomie kompetencyjnym i kreatywnym, oparty o starannie wyselekcjonowaną grupę doświadczonych twórców. Dołączenie Michała gwarantuje nam dostarczenie w grze fabuły na poziomie światowej czołówki. Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż wynika z poczucia wielkiej odpowiedzialności za dostarczenie graczom na całym świecie rozgrywki opartej o wybitny materiał źródłowy. Dzieło kultowego pisarza, wizjonera, wyjątkowego umysłu to trudny i ambitny materiał, w którego przełożeniu do gry nie możemy sobie pozwolić na kompromisy - podkreśla Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Wzmocniły się też władze spółki. W lipcu do rady nadzorczej dołączył Przemysław Marmul. Jest to osoba legitymująca się 17-letnim doświadczeniem jako Business Development Director oraz Chief Publishing Officer w firmie Techland, która wprowadziła na światowe rynki takie hity jak m.in. Dead Island, Call of Juarez, czy Dying Light.

- W ciągu pierwszego roku działania spółki zabezpieczyliśmy niemal całość budżetu produkcyjnego. To spory sukces, choć przed nami jeszcze ogrom wyzwań. Właśnie dlatego merytorycznie poszerzamy biznesowe zaplecze spółki. Cieszę się, że w sferze promocyjnej oraz wydawniczej będziemy mogli liczyć na potężne doświadczenie Przemka Marmula - mówi Kamil Klinowski, przewodniczący rady nadzorczej spółki.

O Spółce:

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie, które powstało w wyniku spotkania doświadczonej grupy developerów z prywatnymi inwestorami skupionymi wokół forów inwestycyjnych poświęconych sektorowi game-dev. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland. Obecnie studio jest w trakcie produkcji swojego pierwszego autorskiego projektu - gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się powieści autorstwa Stanisława Lema. Władze firmy realizują plan przekształcenia spółki w publiczną oraz dążą do debiutu giełdowego. Chcą przy tym osiągnąć wysoki stopień przejrzystości oraz przyjazności dla inwestorów indywidualnych.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości