Prime Bit Games podpisał list intencyjny na stworzenie nowej wersji gry Clash | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 sie 2019, 09:33

Prime Bit Games podpisał list intencyjny na stworzenie nowej wersji gry Clash

PrimeBit Games SA, notowany na NewConnect deweloper gier, poinformował o podpisaniu 22 sierpnia br. listu intencyjnego, którego przedmiotem jest wyrażenie woli współpracy w zakresie stworzenia zaktualizowanej wersji Clash opartej o jej pierwowzór. Clash jest turową grą strategiczną wyprodukowaną przez polską firmę Leryx Longsoft i wydaną przez Optimus Pascal w 1998 roku. Szczegółowe zasady i sposób realizacji poszczególnych działań zostaną określone w odrębnej umowie, której zawarcie planowane jest w nadchodzącym miesiącu.

- Liczę na stworzenie dużego, świeżego projektu opartego na klasyce. Sukces gry z lat 90. pozwala sądzić, że w nowoczesnych technologiach zbudujemy grę, która może konkurować z najlepszymi na tym rynku. – komentuje Jarosław Modrzejewski, właściciel gry Clash, dawny współwłaściciel obecnie nieistniejącej firmy Leryx Longsoft.

Clash wzorowany jest na takich seriach jak Heroes of Might and Magic oraz Warlords. Fabułę produkcji, osadzonej w czasach wczesnego średniowiecza, oparto na legendzie o starożytnej krainie Karkhanu, zaatakowanej przez dzikie plemiona. Zadaniem gracza jest rozwój i utrzymanie posiadanych włości oraz nieustanna walka z zaborczymi najeźdźcami.

- Clash jest dla mnie wyjątkowym tytułem, w który chętnie grali ze mną znajomi w tamtych latach. Uważam, że ten projekt ma ogromny potencjał, głównie dzięki stałemu rozwojowi dystrybucji cyfrowej. Produkcja w dalszym ciągu ma swoich wielu fanów, którzy chętnie sięgną po jej uaktualnioną wersję. Głęboko wierzę, że to właśnie społeczność entuzjastów gry przyczyni się do stworzenia odpowiedniego rozgłosu na temat jej nowej wersji – mówi Michał Ręczkowicz, Prezes Zarządu Prime Bit Games.

Jarosław Modrzejewski nadmienia o innych planach wokół tytułu wydawniczego Clash – Myślę o tym by stworzyć coś szerszego niż sama gra. Chcemy wydać płytę, gadżety dla fanów oraz grę planszową. Myślimy o tym kompleksowo i globalnie jako o produkcie z kategorii premium.

Spółka Prime Bit Games w II kwartale 2019 roku podpisała kolejne umowy na rozbudowę i produkcję gier komputerowych i mobilnych i oddała pomyślnie grę 8 Minute dla firmy Acram Sp. z o.o. Także w II kwartale 2019 r. miało miejsce wyznaczenie dat premiery flagowej gry spółki pod nazwą Magic Nations na urządzenia mobilne. Kampania reklamowa gry ruszy w III kwartale br.

O Spółce:

PrimeBit Games SA to notowany na New Connect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest Magic Nations, której wydanie planowane jest na wrzesień 2018 roku.

Spółka jest twórcą własnej platformy typu kickstarter, za pośrednictwem której deweloperzy gier mogą przeprowadzać zbiórki pieniędzy na sfinansowania swoich projektów, których wydawcą w przyszłości będzie PrimeBit Games.

Źródło: Spółka, #PBT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości