Barometr Ofert Pracy w sierpniu wzrósł - BIEC, KM WSIiZ | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 wrz 2019, 09:01

Barometr Ofert Pracy w sierpniu wzrósł - BIEC, KM WSIiZ

Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w sierpniu 2019 roku wzrósł wobec lipcowego odczytu - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wartość wskaźnika w sierpniu wyniosła 260,6 pkt. wobec 258,1 pkt. w lipcu.

"Barometr przyjął niższą wartość niż przed rokiem. Wysokie koszty zatrudnienia pozostają istotnym czynnikiem ograniczającym wzrost liczby ofert pracy. Stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyłączeniu bezrobotnych biorących udział wyłącznie w pracach o charakterze sezonowym, w lipcu spadła o 0,2 punkty proc. i osiągnęła kolejne historyczne minimum na poziomie 5,4 proc." - napisano w komentarzu.

"Wśród prawdopodobnych przyczyn spadku bezrobocia w warunkach spadku liczby ofert pracy może być uzupełnianie niedoborów pracowników, odczuwanych jeszcze niedawno przez firmy, rozwój mechanizmów poszukiwań i rekrutacji pracowników oraz poprawa dopasowań pomiędzy wymaganiami pracodawców a posiadanymi przez kandydatów kompetencjami" - dodano. (PAP Biznes)

map/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości