FEARDEMIC wydawcą Ritual: Crown of Horns od spółki Draw Distance | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 wrz 2019, 12:16

FEARDEMIC wydawcą Ritual: Crown of Horns od spółki Draw Distance

Draw Distance - krakowski, niezależny producent gier - podpisał umowę wydawniczą z Feardemic sp. z o.o. Na bazie umowy wydawca otrzymał wyłączną licencję na wydanie, dystrybucje, marketing oraz promocję tytułu na komputery osobiste oraz konsole. Data premiery pełnej wersji gry na komputery oraz Nintendo Switch planowana jest na 7 listopada 2019r.

- Ritual: Crown of Horns doskonale wpasuje się w nasze portfolio. Gra jest przepełniona mroczną, pełną motywów grozy atmosferą - znaku charakterystycznego dla wydawanych przez nas gier. Najważniejsze jednak, że tytuł jest dynamiczny i sprawia przyjemność z grania. – komentuje Rafał Basaj, Dyrektor Wydawniczy w Feardemic. Draw Distance to firma o ugruntowanej pozycji i doświadczeniu, która jest w stanie stworzyć świetną grę, jak miało to miejsce w wypadku Serial Cleaner. Dlatego też wiążemy z tą współpracą wysokie oczekiwania. – dodaje.

Zgodnie z umową Feardemic będzie odpowiedzialny za wydanie pełnej wersji gry Ritual: Crown of Horns na komputery osobiste (Steam) oraz na konsole. Zgodnie z umową, która została zawarta na 5 lat bez ograniczeń terytorialnych, Draw Distance będzie utrzymywała od wydawcy tantiemy. Premiera pełnej wersji gry krakowskiego studia na komputery oraz Nintendo Switch odbędzie się 7 listopada 2019r. Data premiery na konsolę Xbox One oraz PS4 nie została jeszcze ustalona.

- Wiemy, że to najlepszy wybór dla nas. Nie od dziś znamy zespół Feardemic, więc jesteśmy pewni ich umiejętności. Wierzymy, że doskonale zajmą się wydaniem i dystrybucją Ritual: Crown of Horns. – komentuje Michał Mielcarek, prezes Draw Distance.

Przypominamy, że RITUAL: CROWN OF HORNS to mroczna gra akcji 3D w perspektywie top-down osadzona w pełnym niebezpieczeństw świecie zainspirowanym przez gatunek Weird Western. Produkcja oferuje wartką akcję oraz dopracowaną, złożoną fabułę. Gra wykorzystuje technologię real-world data (RWD), która urozmaici każdą rozgrywkę, modyfikując ją w wyjątkowy sposób.

O Feardemic:

Feardemic sp. z o.o to w pełni zależna od Bloober Team spółka- córka, będąca wydawcą gier i powiązanych z nimi produktów. Firma specjalizuje się w tytułach wywołujących strach. Zdaniem zespołu Feardemic jest to najbardziej fascynujące, uniwersalne i najważniejsze spośród ludzkich uczuć. Spółka wydała dotychczas dwie gry: The Padre (stworzony przez nowojorskie studio Shotgun With Glitters) oraz autorski tytuł 2084.

O Draw Distance:

Draw Distance to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 roku jako iFun4all - spółka-córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów Indie Action Adventure oraz wykorzystujących Real World-Data – informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Akcje spółki zadebiutowały we wrześniu 2016 roku na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości