Drug Dealer Simulator od Movie Games z premierą na Mikołajki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 wrz 2019, 10:34

Drug Dealer Simulator od Movie Games z premierą na Mikołajki

Jeszcze w tym roku na platformę Steam trafi kontrowersyjna produkcja Movie Games – Drug Dealers Simulator. W grze wcielimy się w handlarza narkotykami, który z determinacją piąć będzie się w górę, zyskując szacunek i zwiększając zasięg swojego terytorium i władzy. Premiera przewidziana jest na 6 grudnia 2019 roku.

Drug Dealer Simulator zabierze gracza w świat ciemnych zaułków, podejrzanych podwórek i szemranych typków gdzie z pozycji niewiele znaczącego osiedlowego dilera podążać będzie drogą zmierzającą do pozycji narkotykowego bossa. Jednak przeprawa ta nie będzie prostą przygodą – na drodze gracza staną zarówno służby specjalne jak i konkurencja. Zadaniem grającego będzie więc zarówno przygotowywanie produktów, kontakt z dostawcami i zarządzanie zasobami i rozbudowa produkcji, ale także strategiczne zawieranie sojuszy, planowanie dostaw czy obserwacja zachowań patroli policyjnych.

- Produkcja Movie Games to odpowiedź świata gier na rosnącą popularność tematyki w popkulturze, spójrzmy na seriale takie jak Narcos czy Breaking Bad. Jeśli ludzie lubią oglądać produkcje związane z kryminalnym półświatkiem, dlaczego mieliby nie chcieć wcielić się w rolę jednego z żyjących na krawędzi przestepców.  – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games. – Oczywiście, Drug Dealer Simulator to przede wszystkim zabawa, nie będziemy więc uczyć jak przetrwać porachunki karteli, ani tym bardziej zachęcać do faktycznego wejścia w szeregi jednego z nich. Potwierdzi to sama fabuła rozgrywki, ale nie będę zdradzać zbyt wielu szczegółów. – dodaje Mateusz Wcześniak.

Wybór tematyki i rozbudowana fabuła przypadły do gustu odbiorcom co potwierdzają reakcje w Social Mediach i  wysoki poziom Wishlisty, który przekroczył już 30 tysięcy zapisów. 

- Przy początkowych rozmowach o projekcie, sam zamysł gry - pomimo dobrych rokowań - nie wzbudzał mojego mocnego entuzjazmu. Szybko jednak zauważyłem tu potencjał na wykreowanie jednocześnie realnego acz abstrakcyjnego w odbiorze świata, którym charakteryzuje się tętniąca biznesem narkotykowym Ameryka Środkowa. Setting ten, który urzekł chociażby fanów serii Narcos (której sam jestem miłośnikiem) daje możliwości na stworzenie unikalnego połączenia wszechobecnej adrenaliny z magiczną wręcz fantazją i szczyptą szorstkiego humoru. Odnajduję się w tej stylistyce – informuje prezes Movie Games. – Wierzę że ja i mój zespół mamy okazję stworzyć coś unikalnego na scenie symulatorów, która zabrnęła ostatnimi czasy w różne, dziwne kierunki. Zamierzamy wykorzystać ten potencjał i myślę, że gracze będą zadowoleni z tego co dla nich przygotowujemy. Aktualnie jesteśmy świeżo po sesji motion capture i zaczynamy składać wiele miesięcy intensywnych prac w schludną całość – dodaje.

Gra zapowiedziana jest na 6 grudnia 2019 i ukaże się za pośrednictwem platformy Steam. 

O Spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku

Źródło: Spółka, #MOV

Ostatnie wiadomości