Premiera The Beast Inside od Movie Games już 17 października  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 wrz 2019, 10:32

Premiera The Beast Inside od Movie Games już 17 października 

11 września w Warszawie odbył się zamknięty pokaz zorganizowany przez Movie Games, podczas którego zaprezentowano najnowsze materiały z gry The Beast Inside, a zespół odpowiedzialny za produkcję i promocję horroru opowiedział o pracy nad tytułem i strategią marketingową. Kluczową informacją było ogłoszenie daty premiery The Beast Inside, która ustalona została na 17 października 2019. 

Jest 27 września roku Pańskiego 1864. Wieczór, już prawie noc. Nigdy przedtem nie prowadziłem pamiętnika. Ale oni mówią, że może być to dla mnie szansa na odzyskanie wspomnień, które mnie opuściły. Poza tym, pisanie przynosi jasność umysłu co pozwala łatwiej odróżnić rzeczywistość od urojeń… - te słowa rozpoczynają pierwszy wpis w tajemniczym dzienniku odnalezionym przez Adama, kryptoanalityka CIA, na strychu rodzinnego domu, do którego właśnie się wprowadził. Adam przybył na przedmieścia Bostonu by w spokoju oddać się pracy nad sowieckim kodem, a wyniki jego działań zaważyć mogą na zwycięstwie Zimnej Wojny. Jednak odkryte zapiski nie dają mu spokoju, a co więcej zaczynają nabierać realnych kształtów stanowiąc prawdziwe zagrożenie dla życia Adama i jego żony Emmy. 

- Praca nad The Beast Inside to prawdziwe wyzwanie. Uzyskanie idealnego balansu w grze będącej połączeniem horroru i thrillera wymaga precyzji oraz dobrego doboru proporcji jumpscare’ów, logicznych zagadek, a także elementów walki, czyli właściwego dozowania adrenaliny. Proces tworzenia wymagał uważnej wstępnej analizy, a kampania Kickstartera, feedback od fanów, a także reakcja mediów i kreatorów pozwoliły nam osiągnąć świetne rezultaty. To pozwoliło nam rozpocząć z dobrymi założeniami, a następnie nieustannie je udoskonalać i ulepszać. – mówi Maciej Miąsik, wiceprezes i koordynator produkcji Movie Games. – Mamy nadzieję, że to pozwoli The Beast Inside wyróżnić się na tle innych gier tego gatunku, zarówno pod względem kreowania historii jak i unikalności mechanik. – dodaje.

The Beast Inside to przede wszystkim mrożąca krew w żyłach historia, ale także wysoka jakość oraz precyzja wykonania. Przy produkcji gry wykorzystano Unity Engine 4 wspierane przez rozwiązana z obszaru fotogrametrii i technik motion capture co pozwoliło na uzyskanie unikalnego świata wypełnionego przedmiotami i przestrzeniami przeniesionymi prosto z realnego świata. 

Premiera gry zapowiedziana jest na 17 października 2019. The Beast Inside dostępna będzie na Steam.

O Spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Ostatnie wiadomości